Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.04. 2024 13:24



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
Par rad pre zaciatocnika 
Autor Správa

Registrovaný: 22.04. 2010 15:36
Príspevky: 1
Bydlisko: Prešov
Poslať Par rad pre zaciatocnika
Ahojte som tu novy zakladam tuto temu tu, lebo som nikde nenasiel temu pre zaciatocnikov, takze dufam ze sa nebudete hnevat.
Rozhodol som sa skusit pestovat mesozrave rastliny a kaktusy. Chcem sa tuto opytat samozrejme ohladom mesozravych rastlin. Co to som si to tu precital na tomto fore, ale skuste mi poradit zo zaciatku nejake nenarocne mal by som zaujem o tu mucholapku a tie co chytaju hmyz do krciazkov. Kupit pojdem asi do Baumaxu. Pestovat chcem v 15l akvariu dufam ze to bude stacit na 2-3 rastlinky? Aky dat substrat? Vsimol som si na obrazkoch ze ich mate v hline aj s crepnikmi. Chcel by som potom neskor k nemu aj kryt s osvetlenim a mat to ako dekoraciu v obyvacke. Nemalo by potom vadit keby som na zadne a bocne sklo prilepil modru tapetu z akvaristiky aby vyznelo vnutro, ked budem prisvetlovat ziarivkov? Dakujem. Ked ma este nieco napadne tak sa este opytam.

A predstavim sa tu trochu. Volam sa Pavol mam 32 rokov a som z Presova, s pestovanim rastlin nemam zatial ziadne skusenosti.


22.04. 2010 16:01
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.04. 2008 16:42
Príspevky: 801
Bydlisko: Rožňava
Poslať 
ahoj
asi si nehladal dobre ked si nenasiel odpoved na tomto fore ale nevadi
tak z nenarocnich napr drosera capensis ,binata, dielsiana ..... z krciaznikov vecina dostupnich krizencov napr N. ventrata ,rebeca shoper.... a samozrejm e aj mucholapka a nesmien zabudnut na saracenie. baumaxnieje zrovna najlepsia cesta ale budiš. to akvarko relativne moze byt pokial su rastlinky male ale vacina sa da pestovat aj bez akvarka (sarracenie mucholapka....)substrat zalezi od druhu ale vecinou cista raselina(kvalitna sa dost tazko zhana) ked chces ajtak pestovat v akvarku tak odporucam D.adelae,D,prolifera tie nevyzaduju vela svetla a chcu vysoku vlhkost=uzavrete akvarko. modra tapeta by vadit nemala la mam na mojom bielu.

vytaj unas na fore :D

_________________
http://exotikplantae.eu
https://www.facebook.com/Exotikplantae


22.04. 2010 16:26
Profil WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Vitaj medzi nami ;-)
Ahoj
rad by som ta privital medzi nami masozravkarmi. Som rad ze nas pribuda a dufam ze si ich zamilujes tak ako my a bude sa ti darit.

Takze skusim sa vyjadrit k tvojim otazkam z vlastnych skusenosti:
Co sa tyce vyberu rastlin tak mucholapka moze byt, z droser napr. D. capensis, D. alicae, ak chces krciaznik tak urcite zacni nejakym krizencom napr. x ventrata co su bezne v kvetinarstvach. Okrem toho by som ti odporucal skusi sarracenie a nejake krizence mexickych tucnic. To su ozaj nenarocne rastliny ktore preziju kazdemu.
Na pestovanie v akvariu je idealny akurat ten krciaznik. Mozes tam dat aj ine ale nevyzaduju to. Omnoho viac sa im dari vonku na slnku, hlavne mucholapka vyzaduje slnecny upal.
Substrat je pre kazdy druh troska specificky a podrobnejsie info najdes v konkretnych temach. Vacsinou vsak ide o kyslu vrchoviskovu raseliny chudobnu na ziviny popripade s primesami ako piesok perlit a pod. Zalezi ako pre co.
Co sa tyce tapiet na akvarko. Osobne si myslim ze aj ked prisviecujes tak slnko je slnko, preto by som rastliny nicim nezakryval. pokial ti vsak na akvarko slnko svietit nebude tak kludne.

//edit: genesis ma predbehol ale v podstate sme sa zhodli :wink:

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


22.04. 2010 16:43
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.09. 2009 15:59
Príspevky: 336
Poslať 
ahoj vitaj aj ja som z PO no trocha ÄŹalej ja som začí­nal pestovanie asi pred asi 1.5 roka a dostal som do daru mucholapku (Dionaea muscipula) ktorá mi zahynula potom si si kúpil ÄŹalsiu, ale som sa poradil na tomto fóre tu sa dočí­taš o všetkom akú teplotu potrebuje koľko vody akú rašelinu zimovanie koľko slnka proste všetko a keÄŹ nebude ti jasno sú tu veľký borci ktorí­ ti určite poradia . Potom som si kúpil Sarraceniu purpureu ta je tiež dobra na pestovanie (jednoduchá ) a krásna : V akvarku by som nepestoval nie som až taký profí­k a sú veľa rastliniek kde nepotrebuješ akvarko len veľa slnka. A z baumaxu by som rastlinky nekupoval nieje to 100% kvalita aj tu na fóre más veľa ľudí­ čo to predávajú a vieš že nesú klonované ja osobne som si kúpil teraz tu na fóre 2 rastlinky ktoré mi prí­du poštou za pár dni Drosera capensis – pink flower aj Red form (určite niesu náročne ) :lol:
Len nezabudni na fóre veľa čí­tať a čí­tať a čí­tať


22.04. 2010 23:46
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 20:32
Príspevky: 604
Bydlisko: Považska Bystrica
Poslať 
Dotaz pre teba... Nepentehesi v 15 l akvariu ani neskúšaj, bo ti zachví­lku prerastie ( hlavne krí­žence N .x vetrata) a nebudeš vedieť čo dalej...

_________________
Som fajnšmeker, len vybrané druhy :)


23.04. 2010 06:17
Profil ICQ

Registrovaný: 30.08. 2012 08:34
Príspevky: 5
Poslať Re: Par rad pre zaciatocnika
Ahoj :)
dostala som ako darček mäsožravú rastlinku, naozaj neviem ako sa volá, skúšala som nájsť aj na nete obrázky, ale akosi mi nič nezodpovedalo tomu, čo mám doma. Bojím sa o ňu, neviem ako sa to pestuje, čo vyžaduje. Presádzať zatiaľ nejdem, polievam dažďovou vodou, ktorú som dostala spolu s ňou do daru , ale kde ju mám mať? okno je na severovýchod, neviem či to môže byť teraz vonku na balkóne, alebo vyžaduje nejakú stálu teplotu? Chce to veľa svetla, alebo polotieň? Na tom kvete mi záleží, tak vás prosím o radu. Inak sú to také tenké lístky ako tráva a na okrajoch má malé háčiky. Prípadne ju odfotím a dám tu. Ďakujem .


30.08. 2012 10:24
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.05. 2012 08:27
Príspevky: 37
Bydlisko: Košice
Poslať Re: Par rad pre zaciatocnika
Ja119 píše:
Inak sú to také tenké lístky ako tráva a na okrajoch má malé háčiky. Prípadne ju odfotím a dám tu. Ďakujem .

skús sa pozrieť, či to náhodou nie je táto rastlina:
http://www.masozravky.sk/forum/viewtopic.php?f=6&t=387

_________________
Ďakujem za každú kreatívnu kritiku a radu :-)


30.08. 2012 11:12
Profil

Registrovaný: 30.08. 2012 08:34
Príspevky: 5
Poslať Re: Par rad pre zaciatocnika
áno, je to presne ona :)


30.08. 2012 12:44
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.