Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 10:27



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
Zaciatocnicke rady + raselinnik ? 
Autor Správa

Registrovaný: 04.09. 2018 15:48
Príspevky: 4
Poslať Zaciatocnicke rady + raselinnik ?
Zdravim Vas,
na uvod, som tu novy s pestovanim mam skusenosti no s pestovanim masozravych rastlin som zacal len nedavno cize tejto sfere sa zacinam len ucit.
momentalne mam doma jeden krciaznik nephenthes neviem ako sa vola konkretny druh vyzera ako klasicky krciaznik krcahy ma tmavo bordove a listy tmavo zelene, dalej mam jednu sarraceniu konkretne by to mal byt druh Sarracenia purpurea ssp. venosa var. montana, dalej mam Drosera aliciae a este mam jednu tucnicu pravdepodobne Pinguicula esseriana, no a na koniec jednu mucholapku. mam hned niekolko otazok na skusenych pestovatelov, dnes som hladal raselinnik bohuzial som kupil nieco z hornbachu co mi predavacka poradila ako raselinnik ale na kvetinaci pise stauden mix a vyzorom to pripomina raelinnik no na dotyk je to skor ako travovy kobercek a pusta to aj tak male biele kvietky, otazka znie ci to mam zakoponovat k rastlinam alebo radsej nie a zohnat pravy raselinnik dalsia otazka ktore z mojich rastlin tento raselinnik oblubuju a ktore nie, dalsia otazka aku starostlivost by ste mi poradili k jednotlivym rastlinam vedzme ze byvam v bytovke a ziaden sklenik nemam. vsetko mam posadene v raseline s perlitom a stale vo vode, nemozem sa stazovat na rastlinky krciaznik celkom pekne rastie aj ked krciazky vyschli a zatial vyrastol iba jeden novy ale je pekny tak myslim ze je to bezny cyklus rastliny, no mam problem prave s mucholapkou cernaju jej stale listy skusil som uz viacero veci viac slnka menej slnka viac vody menej vody no stale nieco vyriastie ale aj zcerneje a teraz ma par stoniek vyzera ze to uz dlho asi ani nevydrzi, otazka ci to bude tym ze ju mam z hornbachu, co uz mam viacero skusenosti ze s velkoobchodnych domov rastliny su bud alebo, alebo robim niekde chybu ja ? viem ze som sa vela rozpisal ale prosim vas pomooc rad sa venujem pestovanie a chcem rozsirit svoje skusenosti aj o masozrave druhy dakujem.


04.09. 2018 16:08
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.01. 2014 18:22
Príspevky: 212
Bydlisko: Petrovice
Poslať Re: Zaciatocnicke rady + raselinnik ?
Co sa tyka raselinniku tak ja osobne by som nedavala inu trabu okrem neho. Ja pouzim raselinnik iba pri nepenthesoch ktory miesam do substratu a zivy davam navrch :). Co sa tyka stania vo vode tak nepenthes nesmie stat vo vode. Je substrat musi byt vzdusny a nesmie sa dusit inac odhniju korienky a cele rastlina zahynie. Podla toho ze mas krciaznik asi z hornbachu typujem krzenec n. Ventrata (krizenec alaty a ventricosy). Moje vacsie krciazniky vysia na garnizi :D cize maju priepust vzduchu. Ak chces aby ti tvorili viac krciazky a neusychali tak rastlinku poros rozprasovacom. Taketo krizence vacsinou niesu ziadostive na vysoku vlhkost vzduchu. Co sa tyka mucholapky tak to nemam potuchy mozno to bude tym ze to je z horbachu mucholapka a tam ich maju v humusnom substrate treba presadit do cistej raseliny a ona sa vschopi+dazdova voda. Ale musim priznat ze tento rok aj moje muccholapky su trosku zubozene tak neviem cim to je za celu moju karieru s ami toto este nestalo takze tak :) hadam som ti pomohla.

_________________
I love Nepenthes


04.09. 2018 18:18
Profil

Registrovaný: 04.09. 2018 15:48
Príspevky: 4
Poslať Re: Zaciatocnicke rady + raselinnik ?
a ostatne rastliny nema niekto rady pre zaciatocnika ? :)))


05.09. 2018 20:00
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 3 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.