Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 15:08



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ] 
Pod lampou 
Autor Správa

Registrovaný: 29.05. 2013 16:03
Príspevky: 9
Poslať Pod lampou
Nazdar. Rozhodol som sa vypestovať si Droseru Indicu,burkeana a capensis zo semienok pod lampou. Vlastne malo by to byť pod lampou v jednej skrini + chcem si tam aj dopestovať zo semien sadenice tabaku. Otázka: Šlo by to ? Lampu mám obyčajnú stolovú presne túto: http://goo.gl/5Xg3k2. Predstavujem si to tak že by zvnútra bola skriňa obalená reflexnou fóliou (v mojom prípade alobal :lol:) Bude to svetlo pre tieto drosery a tabak stačiť, alebo naopak je moc silná.
Rozmýšlal som, že by som opäť skúsil aj semená mucholapky, keďže minule mi to nevyšlo (asi málo svetla) a vyrástla malá a neskoro, takže v augste už zhnila. Pýtam sa preto, lebo už som sa o to pokúšal veľa razí dopestovať niečo či už zo semien, alebo rovno kúpenú rastlinu a nikdy sa mi nepodarilo prejsť cez august - bývam v Žiline a tak neviem či sú tu dostatočne vyhovujúce podmienky.

Ďakujem za odpovede.


05.03. 2014 18:11
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Pod lampou
Načo pod lampou?
Ja davam vysev na parapet v nejakom tegliku (zabezpecim vyssiu vlhkost) a v pohode to rastie. :wink:
Netreba pri D.indica a capensis robit ziednu vedu. Len semena vysiat na vlhku raselinu a dat na maximalne slnko.
S pozdravom.
P.


05.03. 2014 18:20
Profil WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Pod lampou
Tak ostatne neviem ako ale ja som vypestoval capensky teraz cez zimu na okne ziadne extra svietenie :D


05.03. 2014 18:21
Profil

Registrovaný: 29.05. 2013 16:03
Príspevky: 9
Poslať Re: Pod lampou
no problém je v tom, že chcem siať už teraz a nemyslím si že na parapetu na slnečnej strane svieti dostatok slnka. Pýtam sa či by sa to dalo aj tak, či by im to nejako neuškodilo. Preto tam idem dávať aj tabak,chilli, pretože mám obavy že na tej parapete nieje dostatok slnka - celkovo teraz je ešte dosť zamračené a nechcem siať neskoro.


05.03. 2014 18:22
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Pod lampou
Z mojich skusenosti na capensisky nie je nikdy neskoro. Je to nezmar a prezije to naozaj dost tvrde podmienky. :mrgreen:
So svetlom si nerobte starosti. Vysejte a urcite budete mat uspech. :wink:


05.03. 2014 18:26
Profil WWW

Registrovaný: 29.05. 2013 16:03
Príspevky: 9
Poslať Re: Pod lampou
Tak sa uvidí, keď prídu semená :wink: "Skriňu zázrakov" idem robiť aj tak pre chilli a tabak :D
A čo tie mucholapky, myslím že tým by sa viac svetla zišlo.


05.03. 2014 18:36
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Pod lampou
Svetla zo dna na den pribuda, a semena treba aj tak mesiac stratifikovat.
Dufam, ze aspon trosku pomoze: :wink: http://www.masozraverastliny.org/vegeta ... y-podivnej


05.03. 2014 19:18
Profil WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.04. 2008 16:42
Príspevky: 801
Bydlisko: Rožňava
Poslať Re: Pod lampou
1,) zalezi aky priestor chces tou lampou osvetlovat podla wataze to vystaci tak na plochu 30 x 30 cm vo vyske nejakych 25-35 cm co je malo
2,) nieje tam napisane aka je tam ziarovka ci klasicka ta je nanic, ked je tam led tak tiez to nieje nic moc lebo pre osvetlanie rastlin potrebujes specificku vlnovu dlzku ak tam bude neonka tak by to malo rast

ked chces pestovat pod umelim osvetlenim tak si kup klasicke neonove osvetlenie do neho trubice s farbou cool white (nieco taketo http://www.svet-svietidiel.sk/ziarivkov ... p-258.html)
osobne tiez vysievam pod umelim osvetlenim lepsie sa tam reguluju podmienky ako na parapete lebo ak sa do kvetinaca oprie slnko tak su riadne horuce

PS: masozravky sa pestuju vo florarku sa nanich da aj kukat do skrine daj nieco ine ;) :)

_________________
http://exotikplantae.eu
https://www.facebook.com/Exotikplantae


05.03. 2014 19:52
Profil WWW

Registrovaný: 29.05. 2013 16:03
Príspevky: 9
Poslať Re: Pod lampou
toto bolo na nemenovanom eshope pri drosere indica: ... Rastline postačí svetlo (potrebuje veľa priameho slnka) a silná zálievka (kvetináčik dáme na podmisku s vodou). Substrát volíme skôr chudobný, kyslý (najlepšie čistú rašelinu alebo rašelinu s perlitom). Teploty vyhovujú izbové alebo v lete ju presunieme von. Semienka vysievame najlepšie na jar, a to na povrch rašeliny; nikdy nezasypáváme! Klíči jeden mesiac po výseve. Vyklíčeným semenáčikom pomôže prikrmovanie drobným hmyzom. Porastie tak rýchlejšie. Predovšetkým pre mladé rastliny je prikrmovanie takmer nevyhnutné. Behom jedného az dvoch roku môže dospieť do kvetuschopnej veľkosti. 

Takže je možné že to bude klíčiť do toho udávaného 1 mesiaca ?


05.03. 2014 21:30
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Pod lampou
RauruS píše:
toto bolo na nemenovanom eshope pri drosere indica: ... Rastline postačí svetlo (potrebuje veľa priameho slnka) a silná zálievka (kvetináčik dáme na podmisku s vodou). Substrát volíme skôr chudobný, kyslý (najlepšie čistú rašelinu alebo rašelinu s perlitom). Teploty vyhovujú izbové alebo v lete ju presunieme von. Semienka vysievame najlepšie na jar, a to na povrch rašeliny; nikdy nezasypáváme! Klíči jeden mesiac po výseve. Vyklíčeným semenáčikom pomôže prikrmovanie drobným hmyzom. Porastie tak rýchlejšie. Predovšetkým pre mladé rastliny je prikrmovanie takmer nevyhnutné. Behom jedného az dvoch roku môže dospieť do kvetuschopnej veľkosti. 

Takže je možné že to bude klíčiť do toho udávaného 1 mesiaca ?

sa vyprdni na tie popisi od eshopov stoja za prd :D


05.03. 2014 21:33
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Pod lampou
Ja D.indica pestujem tak, ze na jar vysadim semena, v auguste-septembri je dospela a kvitne celu jesen. Koncom jesene zbieram semena, rastlina zvacsa uhynie (zabudnem ju skoro vzdy dat do vnutra s prichodom nizsych teplot) a na jar vysievam ziskane semena. (dost mi to tak cez zimu usetri miesta) :mrgreen:


06.03. 2014 21:57
Profil WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Pod lampou
karin158 píše:
Preco moja drosera aliancie nema kvapocky a vysichaju jej lysty cim to ke ??

drosera aliancie prvy krat daco take pocujem.

Ezekiell: Nesuvisiace prispevky boli zmazane!


14.03. 2014 18:40
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 12 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.