Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 09:21



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
Zimovanie na balkóne 
Autor Správa
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06. 2012 11:48
Príspevky: 304
Bydlisko: Malacky
Poslať Zimovanie na balkóne
Všetky rastliny mám už posťahované v byte ale stále mi vŕta hlavou či by sa nedalo ich nechať zimovať na balkóne.
V lokalite kde žijem (Malacky) sú dosť kruté mrazy a tak neviem či by to bolo možné.
Prípadne ak máte niekto skúsenosti s takýmto spôsobom zimovania sem s nimi.
Ako pokus som dal kvetináč S.purpurea var. purpurea von ale predtým som ho obalil látkou. - môže byt?
Viem, že tieto otázky sú také trápne ale tak zimujem v byte 7 rokov a viem, že to rastlinám isto neprospieva i keď rastú pekne.
P.S. nemám miesto v byte s 5-10°C ani chladnú chodbu. Len parapet, vitrínu a už spomínaný balkón.


05.12. 2012 08:55
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Zimovanie na balkóne
Ahoj.
No ja mám zatiaľ všetky Sarracenie, mucholapky (a dokonca aj Heliamphoru) v skleníku bez vykurovania.

Heliamphora pôjde za chvíľku do domu, ale ostatok tam plánujem nechať.... zatiaľ sa u nás teploty pohybujú okolo -1 až 5 stupňov. Som zvedavý, čo to spraví s rastlinami, keď príde -15.

No S.purpurea by ti mala prežiť. :wink: Mne prežila.


05.12. 2012 13:34
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.09. 2009 15:59
Príspevky: 336
Poslať Re: Zimovanie na balkóne
no ja mam také male rašelinisko z takej malej prepravky no je to pekne :mrgreen: mam v nom (Sarracenia purpurea ,Sarracenia psittacina. Sarracenia alata D.bianta mucholapku aj jeden hybrid purpurea a alta z baumaxu a Pingucila tina zatiaľ so to dal na parapet do pivnice k rodičom do rodinného domu no budúci rok to hodím na parapet v bytovke kde bývam a nechám ho aj v zime von tiny asi skape ale najviac sa bojím o Sarracenia psittacina a Sarracenia alata


05.12. 2012 23:30
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 3 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.