Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.04. 2024 12:43



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 70 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Prezimovanie 
Autor Správa
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 19:39
Príspevky: 170
Bydlisko: Krupina
Poslať 
ta tekutina sa vilieva len v to pripade ze bi si ju zimoval vonku ,pretoze zamrznutim bi sa asi potrhali pasce pokial ju mas dnu tak netreba ,ale tak mozes ak je vnej vela hmizu ,aby to nezacalo hnit


05.11. 2007 09:59
Profil WWW

Registrovaný: 13.10. 2007 10:45
Príspevky: 7
Bydlisko: Prievidza - okolie
Poslať 
potreboval by som poradit ......ako mam zazimovat sarraceniu purpureu a dioneu muscipulu ........a chcem to spravit tak aby mi prezili zimu a na jar boli odychnute.... ako ich zimujete vy ? vopred diki za rady ... :D


11.11. 2007 16:43
Profil

Registrovaný: 13.11. 2007 17:04
Príspevky: 7
Bydlisko: okres Prešov
Poslať preyimovanie
Cavte všetci .Nevie mi prosí­m niekto poradit ako mám dat zimovat mucholapku?? pretoze som zaciatocnik a pestovanie týchto rastlí­n sa mi velmi zapácilo. Mám ju prvý rok a lete mi krásne rástla ,no netusim co mám s nou spravit v yime prosí­í­í­m pomôže mi niekto :) dakujem


14.11. 2007 15:19
Profil
V.I.P.

Registrovaný: 31.10. 2007 12:41
Príspevky: 107
Poslať 
Mucholapky znesu teplotu okolo nuly (aj kratky mraz), najlepsie tak 0-10, ale v norme je do 15-max.
vlhkost je pri tejto teplote dost vysoka, takze to je ok, hlavne by nemali mat sucho,
pokial mrzne, mozu lyofylizovat. vtedy musia byt zakryte, inac netreba. osvetlenia vsak stale co najviac. a
substrat stale vlhky, nemusi vsak byt tak mokry ako v lete.

_________________
______________________________________________________________

PLANTAE - natural perception - http://plantae.sk - http://rastliny.plantae.sk
______________________________________________________________
_________________


14.11. 2007 18:04
Profil WWW

Registrovaný: 13.11. 2007 17:04
Príspevky: 7
Bydlisko: okres Prešov
Poslať 
plantae.sk píše:
Mucholapky znesu teplotu okolo nuly (aj kratky mraz), najlepsie tak 0-10, ale v norme je do 15-max.
vlhkost je pri tejto teplote dost vysoka, takze to je ok, hlavne by nemali mat sucho,
pokial mrzne, mozu lyofylizovat. vtedy musia byt zakryte, inac netreba. osvetlenia vsak stale co najviac. a
substrat stale vlhky, nemusi vsak byt tak mokry ako v lete.


dakujem ti velmi pekne. No ja mam take dalsie 2 problemy. problem-1. mal som ju v teple- izbova teplota cca 25stupnov celzia prisvetloval som ju ako som sa to docital na jednej www stranke a objavil sa taky maly vyrastok nieje to mlady list ale predpokaldam ze to je kvet. Teraz v septembri?? Je to normalne ?? ved mala kvitnut az na jar nie??co s nim mam spravit?? Odstrihnut?? Prosim poradite mi niekto kto ma uz nejake skusenosti?? :?: :wink: Problem-2.
dalej noj pribeh s nou pokracuje a je tu dalsi problem ktoremu neviem prist na "klub" zo dna na den som ju dal do izby kde je asi tak 15 s.celzia. Na druhy den som jej zohnal mucneho cerva dal so ho do pasce podrazdil son ju ale ona nic -nereagovala skusal som ostatne pasce no podobne az ta najmladsia "najzdatnejsia" aspon tak vizera tak tej sa prehla len polovica proste ma ignoruje :) .Trapi ma to a netusim preco je to tak mozno dostala sok neviem . Mohol by mo prosim vas s tym niekto pomôcť?? :?: :wink:


14.11. 2007 19:59
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 20:32
Príspevky: 604
Bydlisko: Považska Bystrica
Poslať 
no to je uplne jednoduche problem jeden urobiť štik štik :wink: čo najnižšie a jemne poliať a druhy problemček ani mne už nezatvara pasce bude to ty m že sa už rychtuje na spinkanie že :D teda aspon myslim ale ten prvy problem to vyrieš tak ako som povedal


14.11. 2007 21:37
Profil ICQ

Registrovaný: 13.11. 2007 17:04
Príspevky: 7
Bydlisko: okres Prešov
Poslať 
Drako Ager píše:
no to je uplne jednoduche problem jeden urobiť štik štik :wink: čo najnižšie a jemne poliať a druhy problemček ani mne už nezatvara pasce bude to ty m že sa už rychtuje na spinkanie že :D teda aspon myslim ale ten prvy problem to vyrieš tak ako som povedal


FENKJU :D :D :wink: dikdik . A co sa tyka toho skladovania a prisvetlovania mam ju nechat v tej miestnosti de je asi tak 15stupnov?? ci ju mam nechat tam de ju mam pri izbovej?? :lol: 8)


14.11. 2007 22:15
Profil

Registrovaný: 13.11. 2007 17:04
Príspevky: 7
Bydlisko: okres Prešov
Poslať 
Drako Ager píše:
no to je uplne jednoduche problem jeden urobiť štik štik :wink: čo najnižšie a jemne poliať a druhy problemček ani mne už nezatvara pasce bude to ty m že sa už rychtuje na spinkanie že :D teda aspon myslim ale ten prvy problem to vyrieš tak ako som povedal

a este nieco poliat?? de ?? myslis do myssky ne?? dolu fsakze? :idea: :wink:


14.11. 2007 22:18
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.09. 2007 05:33
Príspevky: 150
Bydlisko: Prievidza 14
Poslať 
Pokial zimuješ tak ju polej z vrchu lebo keby stala vo vode tak byje mohli odumrieť korene alebo by to mohlo začať plesnivieť :wink:


18.11. 2007 18:54
Profil

Registrovaný: 15.11. 2007 08:36
Príspevky: 7
Bydlisko: Zvolen
Poslať 
ahojte
ja som fakt zvedava ako dopadne to prezimovanie.
uz ked pokus: ja by som crepnik zapustila do zeme a zakryla by som to poharom. viete ako ruze, ked sa mnozia. polievat nebude treba, bude dost vlhkosti vo vzduchu, tak by nemala preschnut.


18.11. 2007 21:10
Profil ICQ
V.I.P.

Registrovaný: 31.10. 2007 12:41
Príspevky: 107
Poslať 
samozrejme nechat pri 15 stupnoch. vlhkost nemusi byt vysoka, pri nizsej teplote si raselina uchovava stabilnu vlhkost dlho. ale raz za cas je vhodne skontrolovat a priliat. v zime vsak ziadne krmenie, to sposobi len zahnivanie listu, rastlian z toho nema ziadne pozitivum. a kvet, jasne ze dolu. to je prilisny luxus na zimu. kvitnutie v netradicnej dobe moze byt vyvolane teplotnymi skokmi. pre toto iste ani neodporucam pouzit maly zavaraci pohar na zakrytie-uplne. ked nan zasvieti slnko, aj v chladnom prostredi sa teplota kratkodobo vysplna na vysoku hodnotu, co je negativne posobiaci faktor prostredia. moze sposobit zaciatok rastu aj v strede zimy (ale nemusi, tu zavisi od mnohych parametrov prostredia), co je neziaduce.

_________________
______________________________________________________________

PLANTAE - natural perception - http://plantae.sk - http://rastliny.plantae.sk
______________________________________________________________
_________________


19.11. 2007 21:58
Profil WWW

Registrovaný: 15.09. 2007 18:41
Príspevky: 83
Bydlisko: Olcnava
Poslať 
caute vsetci. mozem dat spolu zimovat sarraceniu purpuea, dionaea muscipula a drosera binata do pivnice? viete nie je tam vela svetla ale je tam jedno male okienko cez ktore presvieti troska svetla takze tam nie je uplna tma.


20.11. 2007 16:11
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.09. 2007 05:33
Príspevky: 150
Bydlisko: Prievidza 14
Poslať 
pokial su na okne kde je svetlo tak je to v pohode :wink:


20.11. 2007 16:44
Profil

Registrovaný: 13.10. 2007 10:45
Príspevky: 7
Bydlisko: Prievidza - okolie
Poslať 
teraz som v pomykove tak mam dat droseru capensis zimovat alebo nie ?


20.11. 2007 17:38
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.09. 2007 05:33
Príspevky: 150
Bydlisko: Prievidza 14
Poslať 
neie o čom,daj ju zimovať :wink:


20.11. 2007 18:56
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 70 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 25 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.