Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.04. 2024 09:54



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Odumretá rastlina 
Autor Správa

Registrovaný: 11.05. 2012 05:54
Príspevky: 2
Poslať Odumretá rastlina
Dobrý deň ,asi v jeseni mi zacala kvitnut mucholapka podivna .Lenze ked kvet odumrel sa zacala zima a lapky na listach prestali rast a teraz mi kazdy jeden zhynie ked rastie a nakoniec ostane len tota stonka nacom by mala byt lapka a este sa aj zvynie a zhnedne


11.05. 2012 06:03
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Odumretá rastlina
Zdravim.
Kvietnutie pre mucholapku je velmi vycerpavajuce ak si nechal kvet rast,a nebola dostatocne silna ze nemala dobre zimovanie tak je to uz iba nanej ci prezije ak si nesi isty ze je silna tak kvet treba hned v zarodku odstrihnut.


11.05. 2012 08:43
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať Re: Odumretá rastlina
No asi si jej nedoprial dostatočne vhodné podmienky. V zime nemá čo rásť, v zime sa mucholapka zimuje. Samozrejme keď si ju mal v miestnosti kde bolo teplo, nemala dosť svetla tak rástli len listy bez riadnych pascí. Dobudúcna si naštuduj zimovanie mucholapky. A teraz jej daj hlavne maximum slnka a vodu. Ona sa s toho dostane. :wink:


11.05. 2012 11:56
Profil ICQ WWW

Registrovaný: 11.05. 2012 05:54
Príspevky: 2
Poslať Re: Odumretá rastlina
tak ten kvet som nechal sam odumriet ,pestujem ju na parapete co je tu slnko cca 07:00-13:30 +/- ale v zime je tu dost chladno ked tu nikto nieje cca 5C*


11.05. 2012 17:17
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať Re: Odumretá rastlina
Odporúčam preštudovať fórum, o tomto sa tu už zmieňujeme...
Poukážem ešte na rastovú stagnáciu, ktorá nasleduje ako životná perióda u každej mucholapky po kvitnutí a to aj v prírode. V prírode sa však z tejto stagnácie vedia bezproblémovo dostať, čo však v kultúre je problém, hlavne ak rastlina nie je pestovaná najideálnejším spôsobom...

_________________
Mgr. Karol Gazdí­k

SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/

CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://masozravky.org

Osobná stránka
http://mojemasozravky.mypage.cz


11.05. 2012 21:38
Profil WWW

Registrovaný: 06.08. 2012 18:18
Príspevky: 1
Poslať Re: Odumretá rastlina
Ahojte, mám mucholapku len pár dní, čítala som nejaké články a pozerala nejaké videá ale nikde som nezistila, čo to znamená keď tie malé mucholapky sú také do čierna, či to znamená odumretie alebo tak rastú, naozaj teraz neviem, lebo mám pocit ako keby som ich každým dňom videla viac ale tak sú také maličke, alebo menšie. mám rastlinku na stole a nad ňou strešné okno, svetla má snáď dosť ale mám v izbe aj dosť teplo ale má okolo seba fóliu ktorú kropím vodou nech má vnútri chladnejšie "prostredie" a aj do tanierika jej dolievam vodu tak aby mala tam stále aspoň tak centimeter vody, tak som čítala žeby malo byť...ale stále viacmenej neviem či začala odumierať alebo ako sa mám úplne správne o ňu starať, ostatné veľké kvety vyzerajú celkom zdravo...hmyz som jej zatiaľ nedávala nijaký, čítala som že s tým sa to netreba preháňať a ani to nejak často netreba.... ďakujem za odpoveď! Ivana :mrgreen:


06.08. 2012 18:56
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Odumretá rastlina
no ivana stresne okno ti neprepusta cele UV od slnka tak vyhod ju vonku daj podmysku nech stoji vo vode a neros ju. moje mucholapky su vonku a dneska na nich prazilo 40 stupnov cely den


06.08. 2012 19:01
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08. 2010 06:37
Príspevky: 241
Poslať Re: Odumretá rastlina
iva150 píše:
Ahojte, mám mucholapku len pár dní, čítala som nejaké články a pozerala nejaké videá ale nikde som nezistila, čo to znamená keď tie malé mucholapky sú také do čierna, či to znamená odumretie alebo tak rastú, naozaj teraz neviem, lebo mám pocit ako keby som ich každým dňom videla viac ale tak sú také maličke, alebo menšie. mám rastlinku na stole a nad ňou strešné okno, svetla má snáď dosť ale mám v izbe aj dosť teplo ale má okolo seba fóliu ktorú kropím vodou nech má vnútri chladnejšie "prostredie" a aj do tanierika jej dolievam vodu tak aby mala tam stále aspoň tak centimeter vody, tak som čítala žeby malo byť...ale stále viacmenej neviem či začala odumierať alebo ako sa mám úplne správne o ňu starať, ostatné veľké kvety vyzerajú celkom zdravo...hmyz som jej zatiaľ nedávala nijaký, čítala som že s tým sa to netreba preháňať a ani to nejak často netreba.... ďakujem za odpoveď! Ivana :mrgreen:


Ahoj najlepšie by bolo keby sem pridáš foto.Co sa týka mucholapiek tak sa im najlepšie darí vonku pod holím nebom :) Potrebuje hlavne čo najviac PRIAMEHO SVETLA.Pochybujem , že v tvojej izbe na nu svieti priame svetlo možno minimálne.Málo svetla a teplo je pre muchošku asi tá najhoršia kombinácia :!: Netreba ju vôbec rosiť a ani chladiť. Stačí jej ked bude mať cez leto v podmiske neustále troška vody cez zimu treba obmedziť. Najlepšie je ak možes dávaj dažďovú prípadne destilovanú. Pokým možes tak ti odporúčam ju umiestnit vonka a uvidis ako sa ti zato odvďačí :)


06.08. 2012 19:33
Profil

Registrovaný: 13.08. 2012 22:24
Príspevky: 11
Poslať Re: Odumretá rastlina
Dobrý večer, už rok mám doma mucholapku a chcem sa opýtať, či je normálne že už teraz začína "vegetovať". Je síce pravda, že si nepamätám ako to bolo minulý rok presne, ale v zime mala aj chňapky. Niesom si tým jej stavom celkom istá, keďže lístky sú vonku a všetky mi naraz začali akokeby "odumierať" a už to trvá asi mesiac a sú tak do polky lístku čierne a takisto je to aj s výhonkami. Ešte ani lístok nedorastie a už hynie, ale veeľmi pomaly. Myslela som si, že mi kape, ale keď som sa jej pozrela na cibulku bola pekná, zdravá. Taktiež som si myslela, ze môže byť preliata, tak som ju začala menej polievať ale nič sa nezmenilo. Ďakujem za hocijakú radu :)


14.08. 2012 20:24
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08. 2010 06:37
Príspevky: 241
Poslať Re: Odumretá rastlina
MIKSICA píše:
Dobrý večer, už rok mám doma mucholapku a chcem sa opýtať, či je normálne že už teraz začína "vegetovať". Je síce pravda, že si nepamätám ako to bolo minulý rok presne, ale v zime mala aj chňapky. Niesom si tým jej stavom celkom istá, keďže lístky sú vonku a všetky mi naraz začali akokeby "odumierať" a už to trvá asi mesiac a sú tak do polky lístku čierne a takisto je to aj s výhonkami. Ešte ani lístok nedorastie a už hynie, ale veeľmi pomaly. Myslela som si, že mi kape, ale keď som sa jej pozrela na cibulku bola pekná, zdravá. Taktiež som si myslela, ze môže byť preliata, tak som ju začala menej polievať ale nič sa nezmenilo. Ďakujem za hocijakú radu :)


Ahoj najlepšie by bolo keby pridaáš foto. Určite neni normálne že ti hned mladé pasce černajú .V akých podmienkach ju pestuješ ?čím ju polievaš?


14.08. 2012 20:32
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.02. 2011 17:58
Príspevky: 310
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Odumretá rastlina
Urcite to normalne nieje :) . Skus popisat kde ju pestujes , ako dlho na nu slnko praži atd .... lebo inak ti nemame ako pomoct :) :wink:

_________________
Môj E-mail :
leobeny12@gmail.com


14.08. 2012 20:35
Profil

Registrovaný: 13.08. 2012 22:24
Príspevky: 11
Poslať Re: Odumretá rastlina
foto pošlem co najskor ako to pojde :D no takze kupila som ju pred rokom v kvetinarstve, asi po 2-3 mesiacoch som ju presadila :) nevedela som presne co ona potrebuje, tak mi "odbornicky" poradili, ze jej staci klasicka hlina pre izbove rastliny. Takže uz asi 3/4 roka ju mam v tom ale mala som ju nachystanu na presadenie to tej specialnej raseliny pre nu (ten nazov si uz presne nespomeniem, ale mam to odtialto :) ) Mam ju v izbe na okne, cize na nu svieti slnko doobeda....takto to bolo aj do jari a cez leto som ju skusila dat na balkom co je opacna strana- tak isto ako aj rok predtym, s tym rozdielom ze minuly rok bola OK a teraz neviem co sa s nou deje:-/ mam este dalsie 4 masozravky ale tato mi jedine robi problem :( Ma v hline take musky, ake su bezne v izbovych kvetoch ale tie jej podľa mňa asi neškodia, lebo to tak mala aj minuly rok. Ja by som ju aj tak najradšej presadila ale bojim sa ze jej tym len ublizim. Sice niekde na nete som citala ze pokial nevieme co je s nou staci sa pozriet dovnutra kvetinaca- ale je tam pekne zelena, len tie listky postupne hniju, ale ako som uz napisala, trva to strasne pomalicky a uz som si vsimla ze uz ani nevyhana :(


19.08. 2012 22:59
Profil

Registrovaný: 13.08. 2012 22:24
Príspevky: 11
Poslať Re: Odumretá rastlina
a polievam ju odstatou vodou, v nasej casti mame makkucku :)


19.08. 2012 23:00
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08. 2010 06:37
Príspevky: 241
Poslať Re: Odumretá rastlina
MIKSICA píše:
foto pošlem co najskor ako to pojde :D no takze kupila som ju pred rokom v kvetinarstve, asi po 2-3 mesiacoch som ju presadila :) nevedela som presne co ona potrebuje, tak mi "odbornicky" poradili, ze jej staci klasicka hlina pre izbove rastliny. Takže uz asi 3/4 roka ju mam v tom ale mala som ju nachystanu na presadenie to tej specialnej raseliny pre nu (ten nazov si uz presne nespomeniem, ale mam to odtialto :) ) Mam ju v izbe na okne, cize na nu svieti slnko doobeda....takto to bolo aj do jari a cez leto som ju skusila dat na balkom co je opacna strana- tak isto ako aj rok predtym, s tym rozdielom ze minuly rok bola OK a teraz neviem co sa s nou deje:-/ mam este dalsie 4 masozravky ale tato mi jedine robi problem :( Ma v hline take musky, ake su bezne v izbovych kvetoch ale tie jej podľa mňa asi neškodia, lebo to tak mala aj minuly rok. Ja by som ju aj tak najradšej presadila ale bojim sa ze jej tym len ublizim. Sice niekde na nete som citala ze pokial nevieme co je s nou staci sa pozriet dovnutra kvetinaca- ale je tam pekne zelena, len tie listky postupne hniju, ale ako som uz napisala, trva to strasne pomalicky a uz som si vsimla ze uz ani nevyhana :(


A to ti aký odborníci poradili ??? Tá rašelina je zlá !!!! Ona potrebuje kyslú rašelinu bez obsahu živín. Rýchlo kúp kyslú rašelinu a presad ju !! Ak máš môžes pridat aj troška kremičitého piesku alebo perlitu. Cez zimu sa mucholapy zimujú pri teplote okolo 0-15s ,ked sa nezimuje tak to muchošku väčšinou dost vyčerpá pokial nemala cez zimu ideálne podmienky. Ak máš tie muchošky všetky v takej istej rašeline pre izbové kvety tak ich všetky presad . Mucholapka potrebuje hlavne veľa veľa PRIAMEHO slnečného svetla..(nie roztpílenho). Pokial sa dá je dobre ked sa umiesni nikde vonka na slnečne miesto pretože rastline prospievajú nočné poklesi teplôt .


20.08. 2012 09:15
Profil

Registrovaný: 13.08. 2012 22:24
Príspevky: 11
Poslať Re: Odumretá rastlina
A viete/ vieš mi poradiť nejakú konkrétnu? Piesok mám, čítala som na nete že stačí aj biely piesok pre cichlidy a do terárií. Tak som si taký kúpila len tú hlinu ešte pôjdem dnes kúpiť.


20.08. 2012 10:18
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 29 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.