Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 27.04. 2024 19:40



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 50 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
kvitne?? 
Autor Správa
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: kvitne??
PiPoo20 píše:
dakujem za rady skusim to a pak si pozrem aj sadbu ako mam ist na to xD njn som zelenac :) dik

to su zakladne veci ze ked odkvitne kvet tak su tam semiacka :D


10.03. 2012 18:39
Profil

Registrovaný: 10.03. 2012 15:00
Príspevky: 5
Poslať Re: kvitne??
njn ja som zatial presadzal jahodi co rastli v horach tam sa zacipu vyhonky v mojom pripade som chcel ohnut tu stopku a zahadzat raselinou xD a pak odstrihnut :) este ze som nasiel takuto stranku
estee musim najst zimovanie a pak nieco niekde ako o semiacka sa starat :)


10.03. 2012 18:48
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.03. 2011 13:24
Príspevky: 148
Bydlisko: Svidník
Poslať Re: kvitne??
Na Dm nie som expert ale ona nie je samoopeliva, či ? :o

_________________
Growlist : http://carnivorous-plants.webnode.sk/growlost/


10.03. 2012 19:24
Profil WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: kvitne??
PiPoo20 píše:
njn ja som zatial presadzal jahodi co rastli v horach tam sa zacipu vyhonky v mojom pripade som chcel ohnut tu stopku a zahadzat raselinou xD a pak odstrihnut :) este ze som nasiel takuto stranku
estee musim najst zimovanie a pak nieco niekde ako o semiacka sa starat :)

nasa oficialna stranka toto je iba forum najdes tam mnoho uzitocnych veci :) aj ako zimovat Dm
http://www.masozraverastliny.org/poradn ... azky#t8n20


10.03. 2012 19:24
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať Re: kvitne??
Tá Dionaea nevyzerá moc zdravo. Keďže si ju nezimoval je možné že to nezvládne do konca kvitnutia a vykape. Ale je to na tebe či ten kvet odstrihneš alebo necháš rásť ďalej. Tá druhá rastlina je "Drosera capensis" a ako píše Wexi bolo by dobré presadiť ju s tej plesne. Alebo aspoň tú vrchnú časť vyhrnúť von aby sa plieseň nedostala na rastlinu. Tá plieseň znamená že mala privela vlahy v zime. V zime sa polievanie obmedzuje. Stačí iba trocha polievať aby ti substrát nevyschol. Vo vode majú rastliny stáť len v období tepla. Inak zimovanie nie je podmienkou ale pre rastlinu je vhodné pretože vtedy obmedzí rast a naberá síl. A to zimovanie si naštuduj, je toho na fóre kopa. :wink:

Igor Dm nie je samoopelivá, musíš jej pomôcť a peľ preniesť na bliznu sám ale z jedného kvetu na druhý a naopak. No najlepšie je ak peľ pochádza z druhej rastliny. Potom je váčšia úspešnosť tvorby semien aj množstva. atď


10.03. 2012 20:17
Profil ICQ WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 50 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 22 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.