Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 19.04. 2024 13:08



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 94 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalší
Začiatoční­k 
Autor Správa
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať 
zatial posledne prirastky do zbierky:

Obrázok

Obrázok
Dionaea muscipula(red line)



Obrázok
Dionaea muscipula(Akai ryu)


Obrázok


Obrázok
Nepenthes ventricosa


17.08. 2010 19:27
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať 
par novych rastlin+necakana navsteva 8)


Obrázok

Obrázok

Obrázok
Nepenthes maxima





Obrázok


Obrázok

Obrázok
Nepenthes longifolia



Obrázok

Obrázok

Obrázok
Krasna Modlivka,nastestie dostatocne velka aby neskoncila ako potrava :lol:


24.08. 2010 15:25
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
No krása! Aj Mantis religiosa - Modlivka zelená :wink: som ju už dávno nevidel :)

_________________
Mgr. Karol Gazdí­k

SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/

CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://masozravky.org

Osobná stránka
http://mojemasozravky.mypage.cz


25.08. 2010 06:33
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať 
brutusKG píše:
No krása! Aj Mantis religiosa - Modlivka zelená :wink: som ju už dávno nevidel :)


ja sa priznam,ze som ju okrem knih vydel prvy krat :lol:


25.08. 2010 15:39
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať 
dufam,ze posledne prirastky tento rok :lol:

Obrázok

Obrázok
Heliamphora tatei var.tatei



Obrázok

Obrázok
Heliamphora heterodoxa x minor


22.10. 2010 20:19
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
Janda su krasne.. od koho mas helinky?

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


22.10. 2010 22:23
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať 
Ezekiell píše:
Janda su krasne.. od koho mas helinky?


tatei-je od Michala(plantae.sk)
heterodoxa x minor-poslal Petr Bilek(mal ponuku na fore darwiniana)neviem preco,ale tento krizenec sa mi zalubil hned ako som videl jeho obrazok,len ma celkom prekvapilo ake tenke korene ma.Po tatei som isiel osobne takze som korenovy system Heliamphory videl po prvy krat


23.10. 2010 00:08
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08. 2010 06:37
Príspevky: 241
Poslať 
krásne rastlinky :)


23.10. 2010 17:08
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať 
JOFTY píše:
krásne rastlinky :)

dik,hadam sa im bude darit aj u mna


23.10. 2010 18:19
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať 
Tak pani prihodim aj ja nejake aktualne fotky mojej vitriny.
Po premiestneni rastlin do noveho prostredia sa im moc nedarilo,ale postupne sa ich stav zacina zlepsovat.
Svietim priblizne 14 hod denne,vlhkost je nad 70% pravidelne rosim a pustam tvoric hmly.


Obrázok
aktualny pohlad



Obrázok
Nepenthes longifolia (Kelog Sembilan)-prve pasce,ktore u mna narastli


Obrázok
Nepenthes ventricosa-po premiestneni zo dna na den odisli vsetky stare listy(uz som myslel,ze je snim koniec)-momentalne rastu krasne velke listy aj s pascami



Obrázok

Obrázok

Obrázok
Nepenthes maxima (Gunung Tangkoko)-par listov s pascami odumrelo,nove su vsak krasne,kazda dalsia pasca je o nieco farebnejsia


Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Heliamphora heterodoxa x minor-tie tri pasce,ktore pozvolna schnu su stare,zvysok narastol uz u mna



A dalej nasleduju rastlinky,ktorym sa moc nedari,tymto by som chcel poprosit o radu,co treba zlepsit

Obrázok

Obrázok
Drosera adelae-rastie sice rychlo,ale orosenie nevydrzi dlho a aj listy velmi rychlo odumieraju






Obrázok

Obrázok

Obrázok
Heliamphora tatei var.tatei-moja najvacsia starost,premiestnenie zvladala vcelku dobre par mesiacov.Potom vyhnala namiesto dospelej pasce znova mladu pascu(Karol odpusti,ale za svet si nemozem spomenut ako sa to odborne nazyva :oops: ),to som pripisoval zneme podmienok,ale po nejakom mesiaci zoschli takmer vsetky pasce.Zacali uschynat od vrchu a velmi rychlo zoschli cele,vratane najnovsej pasce.Z fotiek je zrejme,ze uschyna aj posledne vyhnana pasca.Podmienky som od umiestnenia nemenil,uz ma napada len skusit presadenie,kedze je zasadena este v povodnom substrate od povodneho majitela(myslim,ze je posadena v cistej raseline a ta sa mohla znehodnotit pri vysokej vlhkosti,ale to je iba dohad).Ak by Vas nieco napadlo budem rad ak poradite.Na zaciatku buduceho tyzdna ju skusim presadit(uprimne nejako neverim,ze by to rozdychala)


12.02. 2011 20:26
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
No nie som taky profik aby som ti povedal nieco smerodajne ale skusim ti dat par napadov.. Co sa tyce tych heliamphor nieco podobne sa deje mne na nutans 'Giant' a skusam cim by som ju zachranil.. Zatial najviac sa mi zda ze sa jej dari ked jej obmedzim zalievku cize som ju dal najdalej od hmlovaca ako sa dalo a rosim ju len obsas.. Rastie jej nova pasca ktora zatial po sebe nema ziadne skvrny ani nic.. Mozno by som byt tebou skontroloval ci nestoji vo vode a ci jej nahodou nehniju korienky.. Celkovo sa mi moc nezda ze mas tie kvetinace v tom keramzite zahrabane pretoze tak nevidis ci nestoja vo vode.. by si sa cudoval ale aj z hmlovaca a rosenim sa nakopi voda pomerne rychlo.. Ja ich mam na vrchu a pekne vidim kedy mi voda stupne az po kvetinace a odsajem ju.. Byt tebou skusil by som tu heliamphorku presadit cisto do raselinku ktory dobre drzi vlhkost a zabranujem hnilobam.. Ked pridem najblizsie domov a skontrolujem svoje a asi sa skusim spytat na anglickom fore.. s heliamphorami tu moc ludi skusenosti nema..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


12.02. 2011 21:24
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať 
Ezekiell píše:
No nie som taky profik aby som ti povedal nieco smerodajne ale skusim ti dat par napadov.. Co sa tyce tych heliamphor nieco podobne sa deje mne na nutans 'Giant' a skusam cim by som ju zachranil.. Zatial najviac sa mi zda ze sa jej dari ked jej obmedzim zalievku cize som ju dal najdalej od hmlovaca ako sa dalo a rosim ju len obsas.. Rastie jej nova pasca ktora zatial po sebe nema ziadne skvrny ani nic.. Mozno by som byt tebou skontroloval ci nestoji vo vode a ci jej nahodou nehniju korienky.. Celkovo sa mi moc nezda ze mas tie kvetinace v tom keramzite zahrabane pretoze tak nevidis ci nestoja vo vode.. by si sa cudoval ale aj z hmlovaca a rosenim sa nakopi voda pomerne rychlo.. Ja ich mam na vrchu a pekne vidim kedy mi voda stupne az po kvetinace a odsajem ju.. Byt tebou skusil by som tu heliamphorku presadit cisto do raselinku ktory dobre drzi vlhkost a zabranujem hnilobam.. Ked pridem najblizsie domov a skontrolujem svoje a asi sa skusim spytat na anglickom fore.. s heliamphorami tu moc ludi skusenosti nema..


stou vodou to mam premyslene.Cela vitrina je z prednej strany priehladna,takze ja priebezne odcerpavam vodu ked sa mi zda ze uz jej je tam vela,mam to oddelene geotextiliou takze viem kde je spodok kvetinaca.Skusim skontrolovat korenovy system ci tam nie je hniloba.Heliamphora tatei var.tatei otom dam vediet ako to dopadlo


12.02. 2011 23:12
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať 
tak dnes som presadzal Heliamphoru tatei var. tatei,nafotil som aj korenovy system podla mna vyzera dobre,ziadnu hnilobu som nezaznamenal.Neviem co jej moze vadit uvidime ako to zvladne,trocha som poobstrihaval odumrete pasce a ostava uz len dufat :cry:
Obrázok


15.02. 2011 19:02
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
Ak si ju zasadil do cisteho raseliniku tak by to mala zvladnut..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


15.02. 2011 22:02
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať 
Ezekiell píše:
Ak si ju zasadil do cisteho raseliniku tak by to mala zvladnut..


zasadil som ju tak,sice som to este nikdy neskusal,tak budem sledovat ako bude rast v cistom raseliniku


15.02. 2011 23:04
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 94 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.