Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.04. 2024 22:11



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
Pestovane na balkone 
Autor Správa
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Pestovane na balkone
V poslednej dobe sa tu mnozia prispevky, kde zacinajuci pestovatelia davaju mucholapky a sarracenie do akvarii a neviem ako sa este o ne staraju.. Chcem vam teda ukazat ako sa im dari ked ich nechate od marca vonku a okrem polievania sa o ne vobec nestarate.. :-)

Takze pestujem ich takto na zabradli.. V noci a pocas dazda ich ale davam dole na balkon aby ich nahodou nevyvratilo.. Inak sa o ne nijako nestaram.. ziadne strihania listov, ziadne zasahy ked primrznu nic.. nech si poradia same..
Obrázok Obrázok

Dionea muscipula "Fused tooth" - tuto mam len par tyzdnou a pomaly ju aklimatizujem, dnes som ju dal prvy krat na balkon a uz tam ostane..
Obrázok Obrázok

Drosera capensis "Narrow leaf"
Obrázok Obrázok

Drosera slackii
Obrázok

Drosera regia
Obrázok Obrázok

Dionea muscipula - kratkozuba forma
Obrázok

Dionea muscipula - jedna z gigantickych foriem.. troska primrzla ale uz opat rastie.. nech si zvyka :-)
Obrázok

Dionea muscipula "All red"
Obrázok

Dionea muscipula "Big Mouth" - moja najoblubenejsia.. mam ju uz 4 roky a strasne dobre rastie.. Po zime je vzdy takato mensia ale uz zacina tvorit vacsie a vacsie pasce.. najvacsia krasa je to koncom leta..
Obrázok Obrázok

Dionea muscipula - obycajna "kvetinarska" forma
Obrázok

Dionea muscipula - toto uz ani sam neviem aky je klon.. uvidim ked sa poriadne rozrastie.. Tiez ju znacne poskodil mraz este v marci ale ako vidno na obrazku uz sa spamatala a zacina opat rast..
Obrázok

Dionea muscipula "Sawtooth"
Obrázok

Sarracenia purpurea ssp. venosa
Obrázok

Sarracenia psittacina
Obrázok

Drosera binata var. dichotoma
Obrázok

Drosera binata var. multifida
Obrázok

Dufam ze tymito fotkami aspon troska prispejem k tomu aby sa zacinajuci pestovatelia tak nebali o svoje rastlinky a neprehanali to so starostlivostou, ktora im moze niekedy viac uskodit ako pomoct..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


28.05. 2010 12:06
Profil

Registrovaný: 12.05. 2010 12:20
Príspevky: 69
Poslať ala
Naozaj krásne "predstavenie".



28.05. 2010 12:39
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
Ano mam.. na niektorych je to aj vidno ked si tu fotku zvacsis.. ako hovorim su absolutne zdrave a super rastu.. Ak ti po vylozeny na slnko zmiznu tak to je prudkou zmenou podmienok.. Skus ich naucat postupne.. napr. ich davaj von len na par hodin rano a par vecer a po tydni dvoch na viac a tak..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


28.05. 2010 13:04
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať 
Pekna zbierka :wink: Ja mam na balkone teraz len mucholapky. Ked tu otom pises asi to vynosim vsetko pekne krasne von, uz je aj vnutri malo miesta.. :D Tiez som ich dal vlani vsetky von na niekolko dni ale drosera stratila orosenie a na sarraceniach mi usychali konce listov. Ale asi to potrebovalo dlhsi cas na aklimatizovanie. Niesom este az taky profik v pestovani, tak ma to osychanie zarazilo. No tento rok uz pojdu von. Musia si zvyknut na rozdiel vonku a vnutri. :wink:


28.05. 2010 17:24
Profil ICQ WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 4 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 37 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.