Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 10:59



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
terarium 
Autor Správa
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať terarium
cavte pani a sem tam aj damy

chcem sa spytat : mame doma 2000 litrove akvarko a brat si tam chce dat chameleona neviem akeho a som rozmyslal ze moje mesozravky z okna dam dole a hodim ich do toho terarka zatial mam nepenthes dajaky hyb. z horbachu je a sarraceniu... slo by to ?
plus ake este MR by som tam k nim mohol pridat ak by to bolo mozne takto spojit

a co k tomu budem potrebovat okrem neoniek ??

Dakujem za pomoc 8) som zaciatocnik no co uz nezabijem sa :D


28.05. 2011 18:55
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: terarium
2000 litrov? :shock: To co ste tam predtym mali Anakondu? :lol: Ake ma rozmery?

Zalezi ako chces mat to terarko spravene,ako nieco esteticke alebo len prakticke.
V podstate okrem dobreho osvetlenia nepotrebujes nic extra.Na dno nasyp vrstvu keramzitu aby sa lepsie odparovala voda a mas hotovo.
Nepenthesy by nemali stat permanentne vo vode takze ich daj na nejaky podstavec.

Dost zalezi aku teplotu budes mat vtom terarku,podla toho sa daju poradit vhodne rastliny

Nepenthesy
Heliamphory
Utricularie
pralesne Drosery
Cephalotus
atd

Sarraceniu do terarka nedavaj :wink:


28.05. 2011 19:21
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: terarium
tak dakedy som choval akvarijne rybicki neviem ake to ma presne mieru uz llebo rok to stoji uz vonku :D a ked som sa pustil do tohto zabaviska tak budem pestovat rastliny teraz :D neviem aby nato bol pekny pohlad asi :)...ale tak cital som tu na forku a tu pisete ze dajaky zmlhovac ci co akoze som z toho kusa jelen no :D
ne moja serracenia za 6 ecka z hornbachu :D mutat jak cip to je ale nevadi :D

a teplotu neviem jakeho si on kupi ale mozno ak ho prehovorim tak si nekupi a budem to mat len na MR

tak aby to bolo hlavne pestre podla tohto by som asi vyberal MR 8)


28.05. 2011 20:18
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: terarium
viewtopic.php?f=14&t=680 tu mas popisane ako som to riesil ja.
Bude zalezat na vyske tvojho terarka aj podla toho sa mozes rozhodnut ako rastliny tam das.Hodia sa tam vsetky,ktore vyzadaju vysoku vzdusnu vlhkost.Cim vysie terarko,tym budes potrebovat lepsie osvetlenie.
Utrazvukovy tvoric hmly je iba pristroj,ktory premiena vodu na hmlu.Nie je to nic podstatne :wink:


28.05. 2011 20:32
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: terarium
neviem ake ma rozmeri musim ho oprasit a pomerat a hodim to sem ake rozmeri tam su ...

tak osvetlenie nebude problem cele osvetlenie + konstrukcia atd.. mi ostala este z akvarka a je to na 2 trubice tie dlhe takze s tym asi nebude problem asi len pojdem kupit len trubice pre kvetiny (neviem mal som tam trubice pre rast kvetov tzv. denne slnecne svetlo nebude to ono ?)

len trosku mi nejde do hlavy ako si robil tie skaly akoze ....

Ja som rozmyslal nad.... neviem si spomenut teraz o pol 3 rano taka siva tehla lahka je :D lahko sa s nou robi reze obraba atd... a dobre vodu vpija a tak sa mi vidi ze teoreticky aj mach by ponej mohol zacat rast :) a netrebalo by to nijak striekat

tak potom mi to cudo na hmlu na prd ked to akvarko bude prilozene z vrchu svetlom an tesno a este ked slnko nato bude svietit tak tam bude dobra vlhkost podla mna

EDIT : no dneska som to premeral d-120 v-50 š-40
a Druhy edit : nahovoril som brata aby nekupoval chameleona takze mam cele akvarko uz iba pre MR 8) jabadaba duuuu :mrgreen:


29.05. 2011 01:24
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: terarium
no je to na dobrej ceste dneska som si spravil konstrukciu na svetlo uz to zajtra iba zakrijem plavajucou podlahou paru srubky a bude to .... len som si vsimol ze sa mi jedna strana z akvarka odlepila tak dopolovicky :( neviem mozem tak nechat (aspon bude vetrat ) ci tam mam hodit kus tmelu ??


29.05. 2011 17:17
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: terarium
WeXi píše:
no je to na dobrej ceste dneska som si spravil konstrukciu na svetlo uz to zajtra iba zakrijem plavajucou podlahou paru srubky a bude to .... len som si vsimol ze sa mi jedna strana z akvarka odlepila tak dopolovicky :( neviem mozem tak nechat (aspon bude vetrat ) ci tam mam hodit kus tmelu ??

Zalezi kde sa to odlepilo,nezabudaj ze na dne bude voda :wink:


29.05. 2011 17:28
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: terarium
ako sa postavis pred neho tak lava strana a nieco asi 24 cm od vrchu je odlepene ...


29.05. 2011 17:31
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: terarium
WeXi píše:
ako sa postavis pred neho tak lava strana a nieco asi 24 cm od vrchu je odlepene ...

pokial je dno v poriadku tak by som to neriesil,ja tam mam tiez otvory na vetranie


29.05. 2011 17:34
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: terarium
tak dno je uplne v poriadku akurat ta jedna strana z vrchu je odlepena ale co uz no ...a chcem sa ta opytat co si vsetko daval na dno okrem keramzitu ...?


29.05. 2011 17:36
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: terarium
WeXi píše:
tak dno je uplne v poriadku akurat ta jedna strana z vrchu je odlepena ale co uz no ...a chcem sa ta opytat co si vsetko daval na dno okrem keramzitu ...?

okrem keramzitu tam nie je nic,teda okrem sacku v ktorom je ulozeny keramzit aj to len kvoli tomu ze je na dne terarka prasklina.len si musis uvedomit zo pokial chces aby ti keramzit zakryl kvetinace, budes ho tam potrebovat kvantum.ja ho tam mam okolo 45 litrov :lol:


29.05. 2011 17:41
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: terarium
nesranduj :D a keby som tam prihodil nejaky strk + vecsie kamene biele ako akvaristicke kamene napr? :D a ta trava tam ej co jak tak pozeram na tvoje :D


29.05. 2011 17:44
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: terarium
WeXi píše:
nesranduj :D a keby som tam prihodil nejaky strk + vecsie kamene biele ako akvaristicke kamene napr? :D a ta trava tam ej co jak tak pozeram na tvoje :D

to nie je trava,ale raselinnik :wink: Mozno by bolo dobre dat vrstvu akvaristickeho strku a na tuto vrstvu geotextiliu a potom len mensiu vrstvu keramzitu.


29.05. 2011 17:47
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: terarium
no tak to bude asi najlepsie aby som nemusel kupovat 45l keramzitu :D no ten geotextil ma mama doma taze pohoda o jednu starost menej :)
no ale tak potom ten geotextil budem musiet vyrezavat ak tam budem chciet pridat nove MR v kvietinacoch takze to neni boh vie co dobre :(

No nastal dalsi problem ako hladam tak hladam po nete ale zeby som nasiel nejake skalky tak som nic nenasiel :evil:
nepoznate nejaku stranku nahodou


29.05. 2011 23:20
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: terarium
Nechcem moc rypat ale mozem sa spytat ako si z rozmerou 120x50x40 dostal 2000 litrov? :-)

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


30.05. 2011 07:16
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.