Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 27.04. 2024 21:21



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 114 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Ďalší
Osvetlenie 
Autor Správa
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.09. 2007 16:25
Príspevky: 55
Bydlisko: Zlaté Moravce
Poslať 
Teraz na zimu som si kupil trubicu FLORA-GLO 60cm 20W, v akych intervaloch a ako dlho by ste odporucali prisvecovat Nepenthes Alata a Nepenthes x Mastersiana? Obe su spolu v akvariu.
Vdaka.


01.10. 2008 15:19
Profil ICQ WWW
Site Admin
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 15:19
Príspevky: 211
Bydlisko: Krupina
Poslať 
ja by som povedal ze v pohode od rana do vecera min. 10 hodin ;) ja mam taku istu trubicu, lenze tych nepenthesov mam o trochu viac, a myslim ze aj ked by som mal 5 takych trubic a naraz nimi svetil na ne tak by to bolo malo :), ale co uz - ked neprsi aspon kvapka :!:


01.10. 2008 21:19
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.09. 2007 16:25
Príspevky: 55
Bydlisko: Zlaté Moravce
Poslať 
Pytam sa preto, lebo vyssie tu spominali, ze im zacali zltnut, vlhkost sak v akvariu mam urcite dobru, tak ja len ze ci to nebude velky sok, svetelny/tepelny.


01.10. 2008 23:23
Profil ICQ WWW

Registrovaný: 15.06. 2008 15:34
Príspevky: 39
Bydlisko: Čadca
Poslať 
vsak davajte aj nejake fotky aby sa to dalo lepsie predstavit :)


04.10. 2008 14:05
Profil ICQ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.09. 2007 16:25
Príspevky: 55
Bydlisko: Zlaté Moravce
Poslať 
Tak, dnes som dal troska akvarko dokopy, tu je foto:
ObrázokObrázok


04.10. 2008 16:11
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.05. 2008 22:16
Príspevky: 45
Bydlisko: Topoľčany
Poslať 
pogo píše:
Tak, dnes som dal troska akvarko dokopy, tu je foto:
ObrázokObrázok



je to dobre len pospekuluj nad tienidlom k tej lampe, mas tam velku stratu svetla.... trocha alobalu a vymodeluj z neho tienidlo bude to ok.


04.10. 2008 17:15
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.09. 2007 16:25
Príspevky: 55
Bydlisko: Zlaté Moravce
Poslať 
Presne nad niecim podobnym som uvazoval, ale chcelo by to nieco esteticke, tak sa musim posnazit, lampu som len dnes nainstaloval, takze este to budem priebezne urcite vylepsovat :wink:


04.10. 2008 17:31
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.05. 2008 22:16
Príspevky: 45
Bydlisko: Topoľčany
Poslať 
pogo píše:
Presne nad niecim podobnym som uvazoval, ale chcelo by to nieco esteticke, tak sa musim posnazit, lampu som len dnes nainstaloval, takze este to budem priebezne urcite vylepsovat :wink:




ale krcahy mas super :idea:


04.10. 2008 17:37
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.09. 2007 16:25
Príspevky: 55
Bydlisko: Zlaté Moravce
Poslať 
till1987 píše:
ale krcahy mas super :idea:

Diky:)

Este by ma zaujimalo, ja som dal ako podstavce drevene hranoly, nijako som ich neupravoval, nezacnu casom plesniet/chytat huby? Aku podstavu by ste odporucali? Doteraz som mal obratene kvetinace, ale jednak uz boli priliz nizke pre rastliny a boli dost neesteticke. Keby nalakujem hentake drevene hranoly, malo by to byt v pohode?


04.10. 2008 22:29
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.05. 2008 22:16
Príspevky: 45
Bydlisko: Topoľčany
Poslať 
pogo píše:
till1987 píše:
ale krcahy mas super :idea:

Diky:)

Este by ma zaujimalo, ja som dal ako podstavce drevene hranoly, nijako som ich neupravoval, nezacnu casom plesniet/chytat huby? Aku podstavu by ste odporucali? Doteraz som mal obratene kvetinace, ale jednak uz boli priliz nizke pre rastliny a boli dost neesteticke. Keby nalakujem hentake drevene hranoly, malo by to byt v pohode?




urcite sa na nich zacne objavovat biela plesen :oops: a budu ti vsakovat vela vody


05.10. 2008 06:35
Profil

Registrovaný: 30.09. 2008 10:59
Príspevky: 49
Bydlisko: Nitra
Poslať 
mas to krasne spravene, paci sa mi to, aku tam mas vlhkost ?.... tie hranoly skus do niecoho priesvitneho zabalit, skus najst slusny sacik, alebo celofan a hranoly dotoho natesno oblec a zo strany steny alebo podorysu zalep.


04.01. 2009 17:18
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.06. 2008 19:41
Príspevky: 196
Bydlisko: Bratislava
Poslať 
ja by som sa chcel spýtat ci nemozem doplnkovo svietit na MR ziarovkou s denní­m svetlom ????????????


04.01. 2009 18:23
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.09. 2007 16:25
Príspevky: 55
Bydlisko: Zlaté Moravce
Poslať 
Patresko píše:
mas to krasne spravene, paci sa mi to, aku tam mas vlhkost ?.... tie hranoly skus do niecoho priesvitneho zabalit, skus najst slusny sacik, alebo celofan a hranoly dotoho natesno oblec a zo strany steny alebo podorysu zalep.

No, hranoly som musel, bohuzial, dat prec, zacali cernat, teraz som ich musel docasne nahradit obratenymi kvetinacmi. Rozmyslal som mozno nad nejakymi kamennymi kvadrami, len take neviem kde by som zohnal, alebo pouzit hentake drevene hranoly a poriadne ich nalakovat nejakym kvalitnym lakom na niekolko vrstiev a pripadne zo spodu zaslepit este voskom. Akonahle mi to pocasie dovoli, pustim sa do toho.
Co sa vlhkosti tyka, neviem aku mam, nemam zatial merac vlhkosti :roll: Neviem takisto, ci je lepsie, aby bolo akvarko plno zavrete alebo nechat otvor. V mudrych knizkach som sa docital, ze 10% by malo byt volnych, pripada mi to vsak trochu vela a obavam sa, ze by mohli byt velke vykyvy vlhkosti. Teraz testujem uplne uzatvorenie a raz za 2-3 dni akvarko vyvetrat (pomedzi to vsak samozrejme este dodatocne rosim).


04.01. 2009 18:25
Profil ICQ WWW

Registrovaný: 30.09. 2008 10:59
Príspevky: 49
Bydlisko: Nitra
Poslať 
pogo píše:
Patresko píše:
mas to krasne spravene, paci sa mi to, aku tam mas vlhkost ?.... tie hranoly skus do niecoho priesvitneho zabalit, skus najst slusny sacik, alebo celofan a hranoly dotoho natesno oblec a zo strany steny alebo podorysu zalep.

No, hranoly som musel, bohuzial, dat prec, zacali cernat, teraz som ich musel docasne nahradit obratenymi kvetinacmi. Rozmyslal som mozno nad nejakymi kamennymi kvadrami, len take neviem kde by som zohnal, alebo pouzit hentake drevene hranoly a poriadne ich nalakovat nejakym kvalitnym lakom na niekolko vrstiev a pripadne zo spodu zaslepit este voskom. Akonahle mi to pocasie dovoli, pustim sa do toho.
Co sa vlhkosti tyka, neviem aku mam, nemam zatial merac vlhkosti :roll: Neviem takisto, ci je lepsie, aby bolo akvarko plno zavrete alebo nechat otvor. V mudrych knizkach som sa docital, ze 10% by malo byt volnych, pripada mi to vsak trochu vela a obavam sa, ze by mohli byt velke vykyvy vlhkosti. Teraz testujem uplne uzatvorenie a raz za 2-3 dni akvarko vyvetrat (pomedzi to vsak samozrejme este dodatocne rosim).


Tak tie hranoly nechaj vyschnut, pripadne ich este troska opracuj aby neboli cierne ale pekne zdrave a urcite ich natri lakom alebo nejakym moridlom. To by mohlo pomoct. Prave ma napadlo co by spravilo drevo keby ma na sebe este koru. Napad s kamennymi kvadrami sa mi tiez paci, je to dobra alternativa. No skusaj, skusaj.
A 10% vetranie je podla mna tak akurat, a aj si to viem predstavit :)


04.01. 2009 19:18
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.09. 2007 16:25
Príspevky: 55
Bydlisko: Zlaté Moravce
Poslať 
Patresko píše:
Tak tie hranoly nechaj vyschnut, pripadne ich este troska opracuj aby neboli cierne ale pekne zdrave a urcite ich natri lakom alebo nejakym moridlom. To by mohlo pomoct. Prave ma napadlo co by spravilo drevo keby ma na sebe este koru. Napad s kamennymi kvadrami sa mi tiez paci, je to dobra alternativa. No skusaj, skusaj.
A 10% vetranie je podla mna tak akurat, a aj si to viem predstavit :)

No hranoly uz nebudem opracovavat, este dake mam, co mozem pouzit:) keby ma koru, tak by to mohla teoreticky mierne zabranit vode, ale najdolezitejsie je do odizolovat zospodu, lebo voda stupa zvislo po kapilarach v dreve.


05.01. 2009 18:45
Profil ICQ WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 114 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 27 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.