Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 27.04. 2024 16:26



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 189 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Ďalší
Vitrina 
Autor Správa
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať 
Martenz píše:
pridajte fotky pls. ja som zatial nepokročil ...


zajtra na vecer ich pridam.Aj ked este su este nejake rastlinky na ceste,takze to nebude uplne osadene.Musel som spravit par kompromisov,ale nedopadlo to tak zle ako to este pred par dnami vyzeralo :o


18.10. 2010 20:13
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať 
tak par fotiek ako momentalne vyzera vitrina.Stale je na tom kopa roboty a vychytavam este muchy.Dnes som este zbuchaval kryt na svetlo.

Obrázok


Obrázok
Celkovy pohlad,ten bordel naokolo si nevsimajte(stale sa pracuje) a ani tu flakatu stenu :lol:

Obrázok

Obrázok
zapnuty hmlovy generator(asi za 5 min je plna hmly).Provizorne riesenie
Projekt s vedrom je uz v celku prichystany,len zatial neostava cas to zfunkcnit

Osadenie(rastlinky su trocha posramotene po presadzani):

Obrázok
Nepenthes longifolia (Kelog Sembilan)-pocas aklimatizacie odumreli vsetky pasce
:cry:



Obrázok
Drosera adelae 2x


Obrázok
Nepenthes maxima (Gunung Tangkoko)-tiez pri aklimatizacii odisli vsetky pasce,avsak narastli nove
:P


Obrázok
Nepenthes ventricosa-konecne zacala tvorit pasce,avsak presun do vitriny jej nespravil moc dobre a zacali cernat stare listy(uvidime casom ci sa nebude musiet vratit naspat na povodne miesto)

Obrázok
Heliamphora tatei var.tatei

Dalej su tam zasadene Drosera capensis,Drosera capensis(red form)




Obrázok
Do volneho kvetinaca pride Heliamphora heterodoxa x minor(ktora uz je na ceste)
Na dne je 45 litrov premyteho keramzitu(clovek by ani neveril kolko bordelu z neho islo,skoro som zapchal vanu :lol: )

Povodny plan oddelit keramzit geotextiliou a na povrxh dat tenku vrstvu raseliny sa predbezne zamietol,kvoli pracnosti pri presadzani.Kedze som zistil ako pestuje raselinik Michal(plantae.sk)na folii,po konzultacii snim som sa rozhodol skusit ho pestovat na vlhkom keramzite.Keramzit je rozdeleny do vrstiev geotextiliou,kvoli lahsej manipulacii.

Svietim 2x20W ziarivkami:Sun-glo,daylight,osadenymi reflektormi(uvidim ci to bude dostatocne)
Vlhkost zatial nepresiahla 75%(priznam ocakaval som viac)
Teplota sa pohybuje momentalne 20-23 stupnov cez den v noci 10-13stupnov v noci.Hodnoty su priblizne,az zajtra dotiahnem z prace teplomer a vlhkomer kalibrovany v skusobnom ustave,tak porovnam ako meraju moje pristroje 8)


19.10. 2010 18:09
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.09. 2009 17:06
Príspevky: 269
Bydlisko: Prešov
Poslať 
Pekne. Myslim že sa to podarilo. Potom pridaj dalšie fotky ked sa to trochu usadi časom. Ale chválim je to dobre.


19.10. 2010 18:49
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať 
Martenz píše:
Pekne. Myslim že sa to podarilo. Potom pridaj dalšie fotky ked sa to trochu usadi časom. Ale chválim je to dobre.


Diky moc,ale ani vo sne som necakal tolko roboty a problemov,som celkom rad,ze uz je to za mnou :lol: Uz len nech to rastie :?


19.10. 2010 18:52
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.04. 2009 08:47
Príspevky: 465
Bydlisko: Prešov
Poslať 
ten raselinik mas len tak na keramzite? alebo pod nim nieco mas? lebo mne schol, ked som rozhodil len tak na keramzit....


19.10. 2010 19:13
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať 
zibrik píše:
ten raselinik mas len tak na keramzite? alebo pod nim nieco mas? lebo mne schol, ked som rozhodil len tak na keramzit....


zatial je tam len tak hodeny,ale tiez pozorujem,ze ten keramzit nie je az tak vlhky ako som predpokladal.Takze pod raselinnik budem musiet daj bud foliu,alebo geotextiliu,aby sa tam voda udrzala


19.10. 2010 19:21
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
Ja mam raselinik tiez len na keramzite, nemam ziadne vrstvy nic.. Keramzitu je asi 10 cm a do polky je voda.. kazdy den mam nacasovany hmlovac a raselinik rastie ako sprosty..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


19.10. 2010 20:07
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať 
Ezekiell píše:
Ja mam raselinik tiez len na keramzite, nemam ziadne vrstvy nic.. Keramzitu je asi 10 cm a do polky je voda.. kazdy den mam nacasovany hmlovac a raselinik rastie ako sprosty..


ja mam vacsiu vrstvu keramzitu(15-20cm)vodu nemozem mat do polovice.Uvidim ak bude schnut tak budem musiet podlozitb tu foliu


19.10. 2010 20:34
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
No podla mna to neni ani tak zavysle od vody naspodu ale skor od rosenia a ako casto pustas hmlovac.. Skus kazdy vecer rosit a pustat hmlovac dokopy aspon hodinu denne a uvidis.. ja mam v akvarku dva hmlovace pustane 4 krat do dna po 15 minut a je to parada.. :wink:

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


19.10. 2010 21:32
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať 
Ezekiell píše:
No podla mna to neni ani tak zavysle od vody naspodu ale skor od rosenia a ako casto pustas hmlovac.. Skus kazdy vecer rosit a pustat hmlovac dokopy aspon hodinu denne a uvidis.. ja mam v akvarku dva hmlovace pustane 4 krat do dna po 15 minut a je to parada.. :wink:


Rosim tak 2-3 krat do dna a mlhovac ide rano 30min a este dva krat po 30min poobede a vecer,uvidime ako sa mu bude darit,este nemal cas ukazat ako sa mu to paci :lol:


19.10. 2010 21:54
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.04. 2009 08:47
Príspevky: 465
Bydlisko: Prešov
Poslať 
ja mam 2x pol hodky a schol.....ale do keramzitu som zapustil jeden kvetinac, bez diery v dne, tam drzim vrstvu vody a keramzit a na tom ma raselinik, ale mam to este kratko na to, aby som vedel posudit, ci je to dobre


19.10. 2010 21:55
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať 
zibrik píše:
ja mam 2x pol hodky a schol.....ale do keramzitu som zapustil jeden kvetinac, bez diery v dne, tam drzim vrstvu vody a keramzit a na tom ma raselinik, ale mam to este kratko na to, aby som vedel posudit, ci je to dobre


ja tak pozorujem,ze zacina scnhut tam kde su otvory na vetranie a kde netesnia zasuchovacie dvere


20.10. 2010 07:48
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
No ja to mam v akvariu ktore je takmer komplet prikryte takze aj to moze byt dovod.. Potom mas ale prilis vela vetrane.. Staci menej..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


20.10. 2010 21:08
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať 
Ezekiell píše:
No ja to mam v akvariu ktore je takmer komplet prikryte takze aj to moze byt dovod.. Potom mas ale prilis vela vetrane.. Staci menej..


uz som ho trocha zaslepil,bude to chciet doladit


20.10. 2010 21:47
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.09. 2009 17:06
Príspevky: 269
Bydlisko: Prešov
Poslať 
Takže dá sa povedať že som veľmi nepokročil. Konštrukcia je ale kompletná a dostala aj 3x náter priehľadného laku. Sklá sú už namerané len ich dať narezať. Problém nastal ale pri usporiadaní­ samotného vnútra. V staršom prí­spevku som uviedol moje dôvody prečo staviam takúto vitrí­nu. Uvedomujem si že takéto riešenie nie je ideálne. A určité druhy rastlí­n by mali mať odlišné klimatické podmienky. No ja potrebujem vitrí­nu pre rastliny ktoré sa už 3 rok krčia na parapete okna pod ktorým je v zimnom období­ â€žvriaci“ radiátor. Takže táto vitrí­na by mala priniesť určité zlepšenie a klí­mu „subtopicko-tropickú“ .
Tiež sa mi nepáči keÄŹ je celý dom a každý parapet zaplnený kde akými akváriami a skleničkami. Časom možno pridám ešte jednu totožnú vitrí­nu a prerozdelí­m druhy rastlí­n aspoň


15.11. 2010 18:49
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 189 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.