Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 10:10



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Raselinisko v truhliku 
Autor Správa
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 20:25
Príspevky: 75
Bydlisko: Zilina
Poslať Raselinisko v truhliku
Ahojte teraz ma napadlo co keby som namiesto raseliniska zasadil MR do truhlika ako muskaty? Bol by to problem do jedneho truhlika by som zasadil 5 MR aj v zime by tak prezimovali.

Aky mate na to nazor?

Piste radte


26.09. 2007 11:58
Profil WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 20:32
Príspevky: 604
Bydlisko: Považska Bystrica
Poslať 
čo je to trzuhlik potom ti možno poviem :lol: :oops:


26.09. 2007 12:41
Profil ICQ

Registrovaný: 16.09. 2007 19:20
Príspevky: 42
Bydlisko: BA
Poslať 
truhlik je to, v čom máš nasadene muškáty. taký ten plastovy hrantí­k alebo aky to ma este názov.

Inak keÄŹ sme pritom, pozeral som na nete ze ci nieco taketo by ma nezaujalo, a natrafil som na drevený válov (snát viete čo to je,. To je to s coho zeru svine), a to by bolo tiez celkom zaujimave :wink:
http://www.klasikcz.eu/vyrobky/truhlik_ ... akat_v.jpg

do takehoto niečoho zasadit ich. Kumne na chatu by sa to zislo bo ich mam okolo chaty uz tri a jeden by mohol byt s masozravkami.

Templar mas dobry nápad by som povedal


26.09. 2007 15:22
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 20:25
Príspevky: 75
Bydlisko: Zilina
Poslať 
scrat píše:
truhlik je to, v čom máš nasadene muškáty. taký ten plastovy hrantí­k alebo aky to ma este názov.

Inak keÄŹ sme pritom, pozeral som na nete ze ci nieco taketo by ma nezaujalo, a natrafil som na drevený válov (snát viete čo to je,. To je to s coho zeru svine), a to by bolo tiez celkom zaujimave :wink:
http://www.klasikcz.eu/vyrobky/truhlik_ ... akat_v.jpg

do takehoto niečoho zasadit ich. Kumne na chatu by sa to zislo bo ich mam okolo chaty uz tri a jeden by mohol byt s masozravkami.

Templar mas dobry nápad by som povedal


Dakujem , inak rozmyslam ze tuto zimu zakopem kvetinac zo saraceniou purpurea do zeme a tak ju necham prezimovat a mucholapku a droseru dam do pivnice.

A ten hrantik z tymi MR zasadim na jar bude to take male raselinisko urobim ich viac a v kazdom bude po 5ks z jedneho druhu a dam to na zahradu, potom vyfotim


26.09. 2007 15:49
Profil WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 19:39
Príspevky: 170
Bydlisko: Krupina
Poslať 
inac neviem ci s te uz o tom poculi ale zimuje sa iba saracenia purpurea sp.purpurea,takze pozor treba najprv vediet aky mate poddruh,s.purpurea sp.venosa na zimovanie nieje vhodna!!!


26.09. 2007 17:37
Profil WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 19:39
Príspevky: 170
Bydlisko: Krupina
Poslať 
myslim tym samozrejme zimovanie vonku


26.09. 2007 17:38
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 20:25
Príspevky: 75
Bydlisko: Zilina
Poslať 
xodnik píše:
inac neviem ci s te uz o tom poculi ale zimuje sa iba saracenia purpurea sp.purpurea,takze pozor treba najprv vediet aky mate poddruh,s.purpurea sp.venosa na zimovanie nieje vhodna!!!


Dik za upozornenie vsak skus pozriet moje fotky a povedz ci tatosa da prezimovat a ako je to s mucholapkou a rosickou tie sa asi nebudu dat prezimovat vonku


26.09. 2007 17:40
Profil WWW
Site Admin
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 15:19
Príspevky: 211
Bydlisko: Krupina
Poslať 
xodnik píše:
myslim tym samozrejme zimovanie vonku


inac, da sa aj upravit tvoj prispevok .. napravo hore v prispevku mas, edit, delete, a neviem co este, takze nie je potrebne reagovat viacerymi prispevkami v rade od toho isteho usera, staci si editovat - upravit ten posledny svoj ;) 8)


26.09. 2007 20:23
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.09. 2009 15:59
Príspevky: 336
Poslať Re: Raselinisko v truhliku
ree:templar no ako si pochodil spravil si si z kochlika to muni raselinisko??? daj vediet lebo na jar by som to skusil ja


24.01. 2013 11:32
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Re: Raselinisko v truhliku
Pani ja to praktizujem uz asi dva roky je to lepsie jednoduchsie. Lepsie je to hlavne na usporu miestà a manipulaciu s rastlinami. Nevyhoda zozere vam to kopec raseliny jeden truhlik okolo 10l raseliny pri vysadzani treba rastlinam dopriat medzeru cca 4-5cm pre lepsi rast a rozvoj korenovej sustavy. Prihodim aj par fotiek pre inspiraciu ak by bol zaujem. A nezabudajte nemiesat napr. Drosery so Sarraceniami

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


24.01. 2013 12:14
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.09. 2009 15:59
Príspevky: 336
Poslať Re: Raselinisko v truhliku
presne tak hod nejake fotečky a myslil si ze uz by som zacal vysadzat semena aby boli nejake semenače na marec aby som to vyhodil von


24.01. 2013 12:19
Profil

Registrovaný: 11.11. 2012 14:50
Príspevky: 9
Bydlisko: bratislava
Poslať Re: Raselinisko v truhliku
ono to vlastne znamena raselinisko na balkon ked niekto nema zahradu? nemoze sa stat ze v zime to premrzne tak ze to znici vsetky rastliny? a preco nemiesat droseru a sarraceniu?


15.03. 2013 12:19
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Re: Raselinisko v truhliku
mlock píše:
ono to vlastne znamena raselinisko na balkon ked niekto nema zahradu? nemoze sa stat ze v zime to premrzne tak ze to znici vsetky rastliny? a preco nemiesat droseru a sarraceniu?



Preotze Sarracenie sa zimuju drosery nie to je hlavny dovod a ked to mas v prenosnom kvetinaci (truhliku) a das ich spravne zimovat nepremrznu nic sa im nestane robim to tak par rokov a vzdy vsetko v pohode je to sice trosku menej prakticke pri presadzani ale inac sa to da

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


15.03. 2013 12:41
Profil ICQ WWW

Registrovaný: 11.11. 2012 14:50
Príspevky: 9
Bydlisko: bratislava
Poslať Re: Raselinisko v truhliku
no ide o to se som sa docital ze im staci od 0-20 stupnov cez zimu tak som si ich dal spolu do vitriny stym ze um bude stacit ta teplota aku budu mat cely rok na tom mieste.. pretoze su v rohu izby a kedze ten roh z druhej strany je uz vonkajsok tak v zime je velmi dtudeny a mal som tam celu zimu tak id 17 do 21 a vlete je naopak velmi teply cize odhadujem ze tam bude okolo 30 ale kedze prisvecujem neviem ci by som nemal menit aj svetelnu periodu lebo v zime by mali mat kratsie svetlo? napr aby mi vykvitli... ale tak rozmyslam ze si spravim taky kochlik aj na balkon ale bez droser aby nezmrzli lenze ja mam severny balkon... cize nemam moc svetla tak ci to ma vobec zmisel


15.03. 2013 13:02
Profil
V.I.P.

Registrovaný: 05.05. 2012 06:18
Príspevky: 379
Bydlisko: Martin
Poslať Re: Raselinisko v truhliku
Ahoj napíšem ti vlastnú skúsenosť Truhliká :) používam na mäsožravý " odpad ", t.j. rastliny a semená , ktoré sa mi nevojdu do popísaného kvetináča, alebo pár semien . Celú zimu bol umiestnený na vnútornom parapete JV okna, občas poliaty zvrchu, zimujú tam mucholapky, temperátne aj subtropické rosičky a našiel som tam teraz aj pár lusitanic a vulgaris s výsevu. Všetky druhy si tam až podozrivo dobre spolunažívali, takže mierne vlhko, teplota 5-10 C a dostatok svetla a je im jedno kto pri nich rastie, a za druhé veľký kvetináč je stabilnejšie prostredie, každý vie o čom píšem.


15.03. 2013 14:11
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.