Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 13:05



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
Akvarium pre masozravky 
Autor Správa

Registrovaný: 06.10. 2013 16:06
Príspevky: 1
Poslať Akvarium pre masozravky
Zdravim,

Som zaciatocnik v masozravkach. Dva roky dozadu som si kupil tri masozravky v Kauflande a ziju doteraz nejako zazrakom. Nedavno som si kupil aj knihu reku trochu sa do toho zahlbim. Nasiel som aj toto forum a zopar stranok. Tak som sa odvazil zo svojho 250 litroveho akvaria spravit novy domov pre masozravky.
Akvarium ma rozmery 116x49x50cm. Znovu som spojazdnil osvetlenie t5 ziarivkami. Tak mam tam teraz 3x39W spolu 117W a svetelny tok 9000lm. Na dno som dal keramzit a zalievam dazdovou vodou zo suda. Na noc otvaram aby som vyvetral a ochladil. Teplomer a vlhkomer je na ceste coskoro dorazi a budem vediet aj tieto udaje sledovat. Zatial su tam len dve rastliny. Ale uz mam na ceste objednavku z Ostravy. Ak by ste mali nejake rady alebo postrehy budem len rad.

Dakujem


Prílohy:
Akva01.jpg
Akva01.jpg [ 49.62 KiB | Zobrazené 8455 krát ]
09.11. 2016 06:48
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Akvarium pre masozravky
Zdravím,
Sarracenia by sa o takomto case mala dat do chladneho prostredia. To nie je rastlina do akvária.
Ale tomu Nepenthesu by sa tam malo dariť.
Hlavne veľa svetla, teplo a vysoká vlhkost. :)


07.12. 2016 20:30
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.10. 2013 07:01
Príspevky: 117
Bydlisko: Brezno
Poslať Re: Akvarium pre masozravky
Presne tak. Do akvária nepenthesy, heliaphory zvyšok ako saracenie, rosnatky a mucholapky mám von. Tie potrebujú prúdenie vzduchu. Teraz mám dokonca sárky na balkóne aj keď mrzne.

_________________
Ing. Marek Juroš


23.12. 2016 07:12
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 3 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.