Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 11:15



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
Akvarium vs terarium 

Co je vo vseobecnosti podla vas lepsie na stavbu floraria?
Akvarium - pristup zhora 26%  26%  [ 5 ]
Terarium - pristup vpredu 74%  74%  [ 14 ]
Celkom hlasov : 19

Akvarium vs terarium 
Autor Správa
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Akvarium vs terarium
Caute,
vyzera to tak ze idem zainvestovat do noveho floraria ale nejako sa neviem rozhodnut ci mam zvolit akvarium alebo terarium.. Oboje ma svoje vyhody aj nevyhody a tak by ma zajimalo ake su vase nazory..

1. moznost nad ktorou rozmyslam je zariadit si klasicke akvarko a na to kryt z plexiskla na ktore polozim kryt s umelym osvetlenim a do plexiskla si spravim otvor pre hmlovac teda pristup do floraria by bol zvrchu.. Vyhodou je ze ako vetranie, tak vlhkost a podobne veci si vsetko zariadim ja ako budem potrebovat neni tam ziadne zabudovane vetranie cez ktore by unikala hmla a pod..
Obrázok Obrázok

2. moznost je klasicke terarium s otvaranim vpredu, ktore ma niekedy uz zabudovane vetracie otvory, otazka znie ci je manipulacia z boku vhodnejsia ako zhora.. Tak isto priestor na to ako umiestnit vstup pre generator hmly a pod je velmi obmedzeny..
Obrázok Obrázok

Tak co poviete co by bolo vhodnejsie, pripadne co je vhodnejsie pre mna ked obyvatelmi budu zvacsa len Heliamphory..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


02.10. 2011 01:09
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07. 2011 14:17
Príspevky: 330
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov
Poslať Re: Akvarium vs terarium
Podla mna asi terarium...fakt lepsi pristup
Ale potrebna je aj vyska,to terarium bude tak vysoke ako akvarium?

_________________
SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/


02.10. 2011 08:38
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: Akvarium vs terarium
podla vlastnej skusenosti mi pride praktickejsie terarium.Mna od akvaria odrdzovalo hlavne to,ze by som musel zakazdym zkladat svetelny zdroj,kvoli pristupu do akvaria.Kedze som terarko robil aj ako bytovy doplnok,je tomu prisposobeny aj kryt svetla a manipulacia snim je obtiazna aj teraz ked utieram prach na strope terarka.
Idealna moznost je navrhnut si terarium podla seba aj s potrebnymi otvormi na vetranie a hmlovy generator.
Ja som vacsinu ztych mriezok na vetranie zaslepil sklon,takze s vlhkostou nemam problem.


02.10. 2011 08:51
Profil
V.I.P.

Registrovaný: 09.01. 2011 13:38
Príspevky: 442
Bydlisko: CZ
Poslať Re: Akvarium vs terarium
Jednoznačně přístup zepředu a to nejen kvůli osvětlení a přístupu...
:wink:

_________________
Radek Kastner
trainxpress(et)post.cz
ICQ: 345-941-980
http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


02.10. 2011 08:54
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Akvarium vs terarium
Ok takze vyhralo to u mna terarko s otvaranim zboku, no stale mam jednu otazku ktoru som este nedoriasil.. Svoje nove florarium planujem osadit prevazne Heliamphorami a mozno par horskych nepenthesov. Otazka s ktorou si lamem hlavu je ci do bocnych stien robit otvory na ventilatory.. Problem je ten ze nie len ze by mi z vonka vhanal suchy vzduch a stracal by som vlhkost navyse mam odpozorovane ze v akvarku ktore nie je priamo na slnku je nizsia teplota ako mimo neho, mozno kvoli vlhkosti alebo tak a teda by sa sice nepatrne ale predca zohrievalo.. Co sa tyce prudenia vzduchu to by som v najhorsom riesil vnutornym ventilatorom ktory by len rozhanal vlhky vzduch po terariu, no podla toho co som zatial cital pri dostatocne silnom osvetleni uplne postacuju mensie spary na vetranie a ziadna hniloba by hrozit nemala.. Dokonca aj moje sucastne riesenie je uplne uzavrete akvarium bez vetrania pricom pohyb vzduchu zabezpecuje externy hmlovac a nikdy som problemy s plesnou alebo hnilobou nemal..
Aky je teda Vas nazor?

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


04.10. 2011 13:27
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07. 2011 14:17
Príspevky: 330
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov
Poslať Re: Akvarium vs terarium
Ventilator tam dat nemusis,stacia tie bocne otvory,pripadne ho nezavries uplne,nechas tam trochu miesta...
Ako vravis,tie drahsie trubice maju protiplesnovu schopnost...ak chces tak daj maximalne vnutorny slaby ventilator... To je aspon moj nazor

_________________
SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/


04.10. 2011 15:02
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: Akvarium vs terarium
pokial budes mat klasicke zasuchovacie sklo na kolajnickach,tak nemusis ani riesit nejake otvory,kedze po celej vyske dvierok budes mat cca 4mm medzeru.Ja v terarku nemam ziaden ventilator a tiez nejaky problem nemam.Vsetky vetracie mriezky mam zaslepene.


04.10. 2011 16:03
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.