Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 13:19



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
uschynanie alebo odhnivanie? poradte pls 
Autor Správa

Registrovaný: 30.04. 2010 13:07
Príspevky: 7
Poslať uschynanie alebo odhnivanie? poradte pls
Caute pestovatelia.

Moja skromna zbierka zacina upadat. Na mucholapkach a rosickach zacinaju hnednut listy, male muchlopaky uz umreli uplne. Cim to moze byt? Mucholapky mam v akvariu, rosicku na parapete. Kvetinace su stale vo vode, vodu mam studnovu, daval som aj destilovanu. Slnka sa im moc nedostava, hlavne v poslednych uprsanych tyzdnoch. Mam ich na parapete na zapadnom okne.

v com moze byt problem? Mam ich pre istotu presadit do novej raseliny? Dat ich na balkon nech su aspon na cerstvom vzduchu? Alebo ich nemam nechavat stat vo vode, ale len kazdy druhy den podmokom zabezpecit vlahu?

Vdaka moc za akukolvek radu
Obrázok


Obrázok


02.06. 2010 19:48
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
Ahoj..
co sa tyce mucholapky nepripada mi to ze by schla.. mozno ze schnu stare listy ale inak vyrastaju nove.. jednoznacne ma ale malo svetla.. pred nedavnom som tu pridal prispevok ako sa dari mucholapkam vonku.. skus si to kuknut a pochopis.. proste ju daj na balkon tak aby na nu cely den svietilo slnko a len ju polievaj.. musis ju ale prisposobovat postupne.. prve tyzdne cez obed tienit a tak..

Drosera tiez nevyzera najhorsie.. sice nema rosu ale neni to take zle.. Tu mozes pre zmenu na chvilku dat do otvoreneho akvaria tak aby mala vyssiu vlhkost najlepsienie juzny parapet.. Ked sa ti opat orosi mozes ju z akvaria vybrat a nechat ju len na juznom parapete.. Velmi dobre im robi vetranie..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


02.06. 2010 21:04
Profil

Registrovaný: 30.04. 2010 13:07
Príspevky: 7
Poslať 
Praveze uschynaju nove mlade rastlinky, tie vacsie listy sa este drzia ale bojim ze skoncia aj tie. Svetla som nedokazal zabezpecit viac, mam ich na zapadnom parapete a nie je ich kam inam dat, jedine ze by som vytal stromy pred barakom ale to asi nepojde.


03.06. 2010 08:52
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
No potom ti ostava uz len dosviecovat umelym svetlom.. Mucholapky su na svetlo ozaj citlive a hlavne v zime odchadzaju prave kvoli nedostatku svetla.. Inak to polievanie studnovou vodou tiez neni dobry napad.. polieva sa dazdovou alebo destilovanou prave preto aby neobsahovala mineraly, ktore znehodnocuju substrat a skodia rastlinam.. Taka voda zo studne je v niektorych pripadoch pomaly jak mineralka.. Radsej destilku..
Za predpokladu ze budes polievat destilovanou, substrat je vdy aspon vlhky, pricom moze stat vo vode tak jediny problem co ma napada moze byt svetlo.. Aj ked mne sa este nestalo ze by mi kvoli nedostatku svetla mucholapka schla.. este ju mozes skusit presadit ci jej nahodou neuhnivaju korene ale bez dostatku svetla to nema zmysel..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


03.06. 2010 09:22
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
-Mucholapku vyber z akvaria a daj tam tu droseru, mucholapka do akvaria nepatri!
-ako vravi Ezekiell, mucholapka ma malo svetla, vidiet to na jej listoch, takze viac svetla, to je v jej pripade klucove!

_________________
Mgr. Karol Gazdí­k

SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/

CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://masozravky.org

Osobná stránka
http://mojemasozravky.mypage.cz


03.06. 2010 14:07
Profil WWW

Registrovaný: 30.04. 2010 13:07
Príspevky: 7
Poslať 
takze hlavne svetlo? nema to nic s nekvalitnou raselinou alebo velkym mnozstvom vody? Skusim to teda poriesit a premiestnit ich, snad to pomoze.

Vdaka za rady hosani.


03.06. 2010 14:39
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
Ale presadit ju aj tak mozes, aspon budes moct skontrolovat korenovu sustavu...

_________________
Mgr. Karol Gazdí­k

SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/

CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://masozravky.org

Osobná stránka
http://mojemasozravky.mypage.cz


03.06. 2010 16:03
Profil WWW

Registrovaný: 30.04. 2010 13:07
Príspevky: 7
Poslať 
vdaka za rady

rosicky som dal do akvarka, mucholapky presadil a z bytu ich zaniesol na zahradu k nasim. Uz boli v dost dezolatnom stave a vypadalo to na ich smrt. Nastastie sa zacinaju spamatavat a vyhanat nove listy s pascami.


Obrázok


Obrázok


Obrázok


21.07. 2010 21:23
Profil

Registrovaný: 18.06. 2010 19:30
Príspevky: 26
Bydlisko: sahy
Poslať 
ja mam rosnicku a tiez mi takto hnije ked som odldelil male aj to zomrelo :cry: mam ju vo florariu maju svetlo ale ked som nu mal pri okne tak sa jej darilo a teraz cela suchne co stim :cry:


24.07. 2010 06:53
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
Ked hovoris za mas rosicku predpokladam capensis alebo inu africku.. Tie nevyzaduju tolko vlhka aby museli byt v akvariu, no potrebuju vetranie, resp. prievan.. Podla mojich pozorovani nie je vzdy najlepsie dopriat rosicke maximalne osvetlenie ako mucholapke a aspon u mna sa im najviac dari okennom parapete smerom na vychod. Maju par hodin slnka a to im staci a kedze okno pravidelne otvaram aj na cely den maju pohyb vzduchu ktory miluju.. Skus ju aj ty umiestnit na podobne miesto a uhnite alebo suche casti ostrihaj..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


24.07. 2010 08:37
Profil

Registrovaný: 18.06. 2010 19:30
Príspevky: 26
Bydlisko: sahy
Poslať 
diki za radu skusim uvidim :)


24.07. 2010 08:51
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.