Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 29.03. 2024 01:59



Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 
Aky fungicid? 
Autor Správa
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Aky fungicid?
Nedavno som si kupil novu sarraceniu psittacina v dost blbom stave ale ufal som ze ju zachranim.. Ked som ju priniesol mala niektore lacky uz uschnute no niekde prave pustala nove mlade tak som myslel ze stare ostriham a pohoda.. Ked som strihal tie uschnute zistil som ze tych rastliniek je v kvetinaci viac a jedna z nich bola cela uschnuta tak tej som ich odstrihol vsetky.. Lenze ten koren mi asi zacal robit nejaku galibu lebo sa na vrchu tych stoniek co ostali po odstrihnuitych lackach zacala objavovat biela plesen.. Prve co ma napadlo: odstranit plesen, obmedzi polievanie len tak aby substrat uplne nevyschol a dat ju niekde na slnko.. Vtedy som sice plesen ako tak nebadal ale zase vobec nerastla ba sa mi zdalo ze schne este vies.. A tak som ju zacal znova polievat tak ako pred tym no plesen je spat.. Chcem este skusit pouzit nejaky fungicid proti plsni ale vobec sa v tom nevyznam.. mozte mi nieco odporucit alebo poradit co by som este mohol skusit kym nebude neskoro? Ak to pomoze vecer sa tu pokusim zavesit foto.. Dakujem..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


28.09. 2007 11:04
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevok: 1 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.