Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 15:58



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
Drosophyllum - pomoc 
Autor Správa

Registrovaný: 08.05. 2018 10:44
Príspevky: 2
Poslať Drosophyllum - pomoc
Chcel by som skusenejsich pestovatelov poprosit o pomoc-skusil som zasiat semienka drosophyllum lusitanicum-prvykrat, bez predoslych skusenosti-metodou dvoch crepnikov. Na moje potesenie a prekvapenie jedna rastlinka - z cca 5 semien - vyrastla, dosiahla vysky cca pol cm...tesil som sa uspechu niekolko dni a jedneho dna z vecera do rana zmizla bez stopy. Pozorovanim crepniku sa mi zdalo, ze som videl maleho takmer priesvitneho cervika-mohlo sa stat, ze take nieco dokaze rastlinku cez noc zozrat? Vedel by dakto pomoct?


08.05. 2018 12:58
Profil

Registrovaný: 30.08. 2016 10:07
Príspevky: 2
Poslať Re: Drosophyllum - pomoc
Zdravím,

budú to pravdepodobne larvy smutníc, ktoré sa do kvetináča dostali substrátom. Výborne sa im darí vo vlhkej rašeline. Smutnice sú malé mušky, ktoré kladú vajíčka do substrátu, tam sa liahnu larvy. Tieto larvy prežívajú hlavne vo vrchnej časti substrátu v hĺbke maximálne 2 cm. V tejto časti obžierajú korene malých rastlín. Dospelým rastlinám uškodiť nedokážu.
Mne takto zničili minulý rok polovicu výsevu saracénií a mucholapiek. Podarilo sa mi ich zbaviť pomocou rozprašovača Mospilan, ktorý som zakúpil v OBI.
Niektorí pestovatelia substrát pred výsevom zohrievajú na vyššiu teplotu napr. v teplovzdušnej rúre, aby sa zbavili zárodkov plesní, a tiež smutníc. Veľa šťastia. :wink:


11.05. 2018 11:02
Profil

Registrovaný: 08.05. 2018 10:44
Príspevky: 2
Poslať Re: Drosophyllum - pomoc
Boli to smutnice....skoda ze som s ich nezaregistroval skor...musim ten Mospilan vyskusat


23.05. 2018 20:18
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 3 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.